فناوری

آزمایش حالت ویژه رانندگی توسط Spotify برای اندروید!

نوشته شده توسط سعید بهمنی

باید پذیرفت از زمانی که اسمارت فون ها هوشمند شده‌اند، اکثر افراد حتی پشت فرمان هم نمی‌توانند دوری گوشی موبایلشان را تحمل کنند و به همین دلیل روز به‌روز بر اتفاقات و حوادث ناشی از حواس پرتی در رانندگی افزوده شده است.

در واقع باید این نکته را بدانیم که همگی یک مشکل بزرگ در جیب‌های خودمان داشته و آن را با خود حمل می‌کنیم. کمپانی اپل با راه اندازی سیستم پاسخ خودکار در محصولاتش کمک کرد، تا رانندگان اگر نیاز به جوابی فوری داشته باشند، با بهره گیری از این سیستم به راحتی مشکل خود را حل نمایند.

به تازگی Spotify نیز در حال تست یک حالت ویژه رانندگی است که توسط یک نرم افزار برای علاقه مندان عرضه خواهد شد.

در این حالت رانندگی، دکمه ها طراحی بزرگتری داشته و با صدای بلند نیز عملکرد آن اعلام می‌شود، و البته این قابلیت‌ها توسط هندزفری نیز قابل کنترل بوده که البته هنوز فعال نشده است. در واقع این پیشرفت‌ها باعث می‌شود راننده بیشتر حواسش به رانندگی اش باشد.

عکس های ارسال شده از نسخه اولیه این نرم افزار، حالت رانندگی را در قالب یک رابط کاربری بسیار ساده و روشن نشان می‌دهد. در بین دو دکمه بزرگ جست و جو یک دکمه مربوط به میکروفون وجود دارد که وظیفه ثبت دستورات صوتی، کنترل موزیک، پلی کردن موزیک یا تعویض نام هنرمند و … را دارد.

ترجیح می‌دهید در هنگام رانندگی از این حالت جدید Spotify استفاده کنید یا به سراغ همان قابلیت Android Auto بروید؟!

درباره نویسنده

سعید بهمنی

دیدگاه شما چیست