آخرین اخبار

امسال صادرات محصولات زیست‌فناوری توسعه می‌یابد

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا  به نقل از ایسنا دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از افزایش صادرات محصولات زیست‌فناوری در سال جاری خبر داد.
مصطفی قانعی در خصوص برنامه‌های ستاد برای صادرات محصولات زیست‌فناوری در کشور، گفت: یکی از اهداف مدنظر در ستاد توسعه زیست‌فناوری، توسعه صادرات محصولات این حوزه است که امسال رقم صادرات افزایش چشمگیری خواهد یافت.
وی افزود: صادرات برای محصولات زیست‌فناوری تا سال ۹۲ حدودا ۲۰۰ میلیون دلار بود که قصد داریم این میزان صادرات را تا سال ۹۶ تا ۶ برابر افزایش دهیم.
قانعی با اشاره به وابستگی ایران به واردات محصولات زیست فناوری تصریح کرد: رشد واردات محصولات زیست فناوری در کشور از سال ۸۸ تا ۹۱ حدود ۱۳۰ درصد بود که این عدد نگران‌کننده و نشاندهنده رشد وابستگی ایران به واردات بود که سعی کردیم در این چند سال خلا موجود را رفع کنیم.
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری در خصوص تهیه نقشه دانشی در این زمینه، گفت: با توجه به اینکه ستاد توسعه زیست‌فناوری مرجع اصلی سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و راهبری برنامه‌های این حوزه است، تصمیم گرفته‌ایم نقشه دانشی تهیه کنیم تا تمام حوزه‌های مربوط به زیست فناوری را احصا کنیم و در تمام ابعاد رشد دهیم.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست