فضا و نجوم

از ساندویچ مرغ سوخاری در فضا تا یک میلیون انسان در مریخ!

نوشته شده توسط متین میررمضانی

در هفته‌ای گذشت در کنار خبرهای مهم فضایی که منتشر شد، چند خبر جالب و خواندنی هم به چشم خوردند. در ادامه با ما همراه باشید تا ۷ خبر جالب فضایی و نجومی هفته را مرور کنیم.

۱- یک ساندویچ در فضا
شرکت آمریکایی ورلد ویو انترپرایز با همکاری فست فود کی.اف.سی یک ساندویچ مرغ سوخاری را به فضا می‌فرستند. قرار است یک ساندویچ مرغ سوار بر بالون تولید ورلد ویو انترپرایز به نام استراتولایت تا لایه‌ی استراتوسفر اتمسفر زمین ارسال شود.

sas

۲- یک میلیون انسان در مریخ
ایلان ماسک مدیر شرکت اسپیس‌اکس بخش‌های دیگری از برنامه‌های خود برای ساختن مستعمره زمینی در مریخ را منتشر کرد. در جدیدترین خبر برنامه ساخت بیش از هزار فضاپیما برای اعزام حداقل صد نفر به مریخ اعلام شد. همچنین ماسک در نظر دارد تا یک میلیون انسان را در ۵۰ تا ۱۰۰ سال آینده در سطح مریخ اسکان دهد.

asasasas

۳- آمیزش در فضا
برای ساخت و حفظ یک مستعمره زمینی در مریخ نیاز به تولید مثل وجود دارد. اما دانشمندان همچنان امکان تولید مثل در محیطی خارج از زمین را کامل درک نمی‌کنند. در حالی که تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد، کارشناسان ماه گذشته در واشینگتن دی‌سی در این زمینه پنل گفتگویی ترتیب دادند.

wqwqw

۴- همزاد گمشده‌ی خورشید
دهه‌ها است برخی دانشمندان بر این باورند خورشید به همراه ستاره‌ی همزادی متولد شده و جاذبه‌ی این ستاره‌ی همزاد موجب تغییر مدار دنباله‌دارها می‌شود. حالا تحقیقات جدید منتشر شده این احتمال را تایید می‌کنند. این تحقیقات منتشر شده بر این ادعا است که تمام ستار‌ه‌های خورشید مانند با ستاره‌ای همزاد متولد می‌شوند.

ewew

۵- محله‌ متروک ما در کیهان
تحقیقات جدید نشان می‌دهند که محله‌ی کهکشانی ما در مقایسه با بقیه‌ی کیهان همانند بیابان است. کهکشان ما، راه شیری، بخشی از منطقه‌ای خالی در کیهان است.

frfr

۶- محموله‌ فضایی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی کشته داد
فضاپیمای باری پروگرس روسیه هفته‌ گذشته از پایگاه فضایی بایکانور به فضا پرتاب شد. این فضاپیما حامل حدود سه تن موارد غذایی، آب، تجهیزات و آزمایشگاه فضایی بود. پرتاب موفقیت‌آمیز بود، اما سقوط قطعاتی از پرتابگر در منطقه‌ای نزدیک به پایگاه فضایی موجب آتش‌سوزی شد و در این حادثه یک نفر کشته و یک نفر دیگر زخمی شدند.

eeee

۷- مقصد بعدی برای کاوشگر نیوهورایزن
کاوشگر نیوهورایزن ناسا در سال ۲۰۱۵ از کنار پلوتو گذر کرد. اما حالا اعضای تیم این کاوشگر روی هدف بعدی متمرکز شده‌اند. جرمی که ۲۰۱۴ ام‌یو‌۶۹ نام دارد و حدود یک و نیم میلیارد کیلومتر با پلوتو فاصله دارد. محققان با استفاده از ۱۰ تلسکوپ زمینی به مطالعه‌ی اطراف این جرم پرداختند. با این حال این انتخاب همچنان نهایی نشده است.

image-of-NewHorizons_at_Jupiter

درباره نویسنده

متین میررمضانی

دیدگاه شما چیست