آخرین اخبار

اجرای ۸۱ پروژه تحقیقاتی در مرکز تحقیقات اعصاب کودکان

نوشته شده توسط تیم رصد

به گزارش پایگاه خبری علمنا، معاون آموزشی مرکز تحقیقات اعصاب کودکان بیمارستان مفید از اجرای ۸۱ پروژه تحقیقاتی در حوزه اعصاب کودکان خبر داد و گفت: علاوه بر آن سامانه‌ای برای ثبت بیماری‌های عصبی و نورومتابولیک راه‌اندازی شده است.
دکتر پروانه کریم‌زاده در بازدید امروز دکتر خرازی، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی از مرکز تحقیقات اعصاب کودکان بیمارستان مفید با بیان اینکه این مرکز تحقیقات از سال ۲۰۰۶ تاسیس شده است، افزود: گسترش تحقیقات چندمنظوره در درمان بیماری‌های اعصاب کودکان، طراحی سامانه مشاوره ژنتیک، تدوین راهنماها و پروتکل‌های درمانی و تشخیص بیماری‌های اعصاب کودکان و گسترش تحقیقات کمی و کیفی در این حوزه از جمله اهداف این مرکز است.
وی با اشاره به همکاری‌های بین‌المللی این مرکز خاطرنشان کرد: در این راستا اقدام به انتشار مجله علمی پژوهشی اعصاب اطفال از سال ۲۰۰۶ کردیم که این مجله در پاب مد، آی‌اس‌آی و اسکوپوس به ثبت رسیده است.
کریم‌زاده با تاکید بر اینکه این مرکز به عنوان قطب تحقیقات اعصاب اطفال به تصویب وزارت بهداشت رسیده است، ادامه داد: این مرکز به منظور توسعه پژوهش‌ها با مراکز تحقیقاتی بین‌المللی همچون دانشگاه گوتنبرگ سوئد و برخی از انجمن‌های بین‌المللی بیماری‌های اعصاب، آسیایی (AOCNA) و (ICNA) همکاری دارد.
معاون آموزشی مرکز تحقیقات اعصاب کودکان بیمارستان مفید با اشاره به همکاری‌های این مرکز با شبکه تحقیقات طب زیستی و سلول‌های بنیادی، مرکز تحقیقات سلامت کودکان و انجمن اعصاب اطفال، خاطرنشان کرد: با تحقیقاتی که انجام شده تاکنون ۱۵۰ مقاله منتشر شده است که از این تعداد ۷۰ مقاله در مجلات بین‌المللی، ۵۰ مقاله در آی‌اس‌آی و ۶۰ مقاله در مجلات ملی منتشر شده است.
کریم‌زاده با تاکید بر اینکه تاکنون ۸۱ پروژه تحقیقاتی در حوزه اعصاب اطفال اجرایی شده است، یادآور شد: غربالگری کودکان، تشخیص بیماری‌های ژنتیکی شناخته شده و غربالگری ام‌اس کودکان از جمله پروژه‌های تحقیقاتی است که اجرایی کردیم.
وی همچنین از اجرای تحقیقاتی در زمینه بررسی تاثیر سلول‌های بنیادی در فلج مغزی خبر داد و یادآور شد: علاوه بر آن اقدام به راه‌اندازی سامانه ثبت بیماری‌های عصبی و نورومتابولیک کرده‌ایم.
منبع: ایسنا

درباره نویسنده

تیم رصد

دیدگاه شما چیست