آخرین اخبار

کردستان مردادماه میزبان نوآوردگاه کسب و کار فناورانه می‌شود

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان «نوآوردگاه کسب و کار فناورانه» ۱۰ تا ۱۳ مردادماه ۹۶ در کرستان برگزار می‌شود.
«نوآوردگاه کسب و کار فناورانه» کردستان یک رویداد آموزشی بسیار اثربخش در زمینه تجاری سازی و توسعه کسب و کارهای دانش بنیان مبتنی بر بازی سازی فرآیند توسعه کسب و کارهای نوپا است که در تاریخ ۱۰ تا ۱۳ مردادماه ۹۶برگزار می‌شود و در آن شرکت‌کنندگان با چالش‌های مختلفی که در واقعیت برای توسعه و تجاری سازی یک محصول جدید فناورانه با آن مواجه خواهند شد، آشنا می‌شوند.
شرکت کنندگان در یک فرآیند کارگاه بازی آموزشی با این چالش‌ها مواجه شده و برای عبور از آن‌ها استراتژی خود را تنظیم می کنند. در این بازی، در یک محیط پویا و با نشاط در قالب یک بازی عملی، تیم تشکیل می شود و افراد شرکت خود را ثبت می کنند، کسب و کار خود را تعریف کرده و برای آن برنامه ریزی و هزینه خواهند کرد. همچنین می توانند در این مسیر با کارآفرینان موفق مشورت کرده و از مربیان متخصص و باتجربه کمک بگیرند، گواهی دانش بنیانی اخذ کنند، برای توسعه کسب و کار خود وام بگیرد و با سرمایه گذاران سرشناس مذاکره کنند.
تیم های برتر که بتوانند در این رویداد سرمایه‌گذار جذب کنند با دریافت جایزه نقدی و تسهیلات بلند مدت امکان معرفی به مراکز شتابدهی و مراکز حمایتی را دارند تا درآنجا با استفاده از تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی پیشرفته، خدمات آموزشی و مربیان کارآزموده، به رویای خود تحقق ببخشند.

نوآوردگاه برای چه کسانی مناسب است؟
نوآوردگاه محل مناسبی برای دانشجویان، محققان و فناوران خصوصا در رشته های High-tech (فنی) از قبیل: فناوری نانو، فناوری زیستی، علوم شناختی، فناوری اطلاعات، الکترونیک، مکانیک، MEMS/NEMS و غیره. دانشجویان رشته های مدیریتی و اقتصادی نظیر MBA، مدیریت صنعتی، مدیریت فناوری، ;کارآفرینی، مهندسی صنایع، مدیریت مالی، مهندسی مالی و سایر رشته های مرتبط است.
سرمایه‌گذاران و نهادهای مالی و تامین سرمایه به منظور آشنایی با فرصت ها و پتانیسل های سرمایه گذاری در حوزه فناوری، علاقه‌مندان به کارآفرینی و توسعه کسب و کار فناورانه دیگر افرادی هستند که نوآوردگاه برای آنها مناسب خواهد بود.

مزایای حضور در نوآوردگاه
این محیط بهترین فرصت برای صاحبان ایده جهت توسعه کسب‌وکار نوپای خود و جذب سرمایه، رصد تیم‌های شرکت‌کننده توسط سرمایه‌گذاران خصوصی بزرگ و فعال کشور و امکان جذب شرکت‌کنندگان توسط این سرمایه‌گذاران، کمک به افزایش ارتباطات و تشکیل تیم برای صاحبان ایده‌های نوآورانه، استفاده از تجربیات مربیان مجرب و باسابقه در حوزه توسعه محصول و کسب‌وکارهای نوپای فناورانه است.
در این رویداد آموزش مبانی توسعه یک کسب‌وکار به‌ صورت عملی با رویکرد Gamification، حضور در کارگاه‌های آموزشی، راهنمایی و مشاوره در تهیه مدل کسب‌وکار، آشنایی با سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به کسب‌وکار و ایده‌های فناورانه، آشنایی با مهارت‌های مورد نیاز جهت کارآفرینی در حوزه فناوری صورت می‌گیرد.
«نوآوردگاه کسب و کار فناورانه» ۱۰ الی ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۶ از ساعت ۸ صبح الی ۱۷ بعد از ظهر با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری شرکت دانش‌بنیان «شزان» در پارک علم و فناوری کردستان واقع در سنندج، بهاران، میدان قانع، بلوار بوعلی، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست