آخرین اخبار

امکان تغییر ماموریت حین پرواز در پهپادها

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، سازمان «دارپا» آمریکا از سیستمی رونمایی کرده که به هواپیماهای بدون سرنشین نظامی(پهپادها) امکان می دهد حین پرواز ماموریت خود را تغییر دهند.
DARPA  از سیستمی رونمایی کرده که هواپیماهای بی سرنشین را به ماشین های جنگی تبدیل می کند. این ماشین های جنگی می توانند بدون دخالت انسان ماموریت های نظامی خود را حین پرواز تغییر دهند.
پیش از اعلام ساخت این سیستم، پهپادهای نظامی فقط می توانستند یک فعالیت را انجام دهند.
اکنون در پروژه جدیدی که CONCERTO(همکاری عناصر مختلف برای عملیات های RF) نامیده شود. هواپیماهای بدون سرنشین نظامی(UAS) مجهز به ساختار RF انعطاف پذیری می شوند. این ساختارهای انعطاف پذیر  دارای سخت افزارهای مشترکی هستند که برای انجام ماموریت های مختلف به کار می رود. به این ترتیب دستگاه می تواند هنگام پرواز در آسمان ماموریت خود را تغییر دهد.
DARPA  برای ساخت این سیستم جدید  قراردادی ۵.۴ میلیون دلاری با شرکت BAE Systems امضا کرد. این شرکت روی ساخت فناوری تمرکز کرد که به هواپیماهای بدون سرنشین نظامی امکان می داد تا توجه به وضعیت میدان جنگ و ملزومات عملیات، ماموریت خود را تغییر دهند.این قابلیت به خصوص در مناطق جنگی با درگیری نظامی سنگین کارآمد است.
CONSERTO می تواند با استفاده از RF انعطاف پذیر خود از ارتباطات، سیستم های رادار و EW  را در میدان های جنگی پشتیبانی کند. این بخش انعطاف پذیر دارای سخت افزاری مشترک میان سیستم هایی چندکاره است.
به عبارت دیگر سیستم جدید می تواند عملیات های جاسوسی، نظارتی و شناسایی را انجام دهد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست