فناوری

به زودی، استفاده از فناوری تشخیص چهره در فرودگاه ها

نوشته شده توسط سعید بهمنی

شرکت دلتا امیدوار است به روشی دست پیدا کند که از این به بعد امور مربوط به چک کردن وسایل و همچنین تشخیص هویت افراد با سرعت بیشتری انجام شود.
این شرکت بزرگ که در این حوزه فعالیت می‌کند، شب گذشته اعلام کرد که برای اولین بار در ایالت متحده در نظر دارد تا سیستم تشخیص چهره را به عنوان ابزاری جدید برای تایید هویت مشتریان و مسافران به کارگیرد.
در این آزمایش قرار است ۴ سیستم سرویس دهی در خیابان مینئاپولیس به فناوری های جدیدی مجهز شوند. همچنین در تابستان نیز فرودگاه بین المللی Paul نیز به سیستم‌های جدید مجهز خواهند شد. در این طرح ماشین آلات جدید به مشتریان اجازه می‌دهد تا سریع‌تر از روال عادی کیف‌های خود را برای بررسی در اختیار مأمورین قرار دهند.
دلتا در این خصوص می‌افزاید: یک دستگاه مخصوص نیز برای تست تشخیص هویت جهت تطابق تصویر پاسپورت با چهره مسافرین در کنار ماشین آلات دیگر تجهیز خواهد شد.
این کمپانی معتقد است عملکرد این دو دستگاه در کنار هم می‌تواند به روند بررسی وسایل و همچنین تشخیص هویت مسافرین سرعتی دو برابر بیشتر از قبل در هر ساعت ببخشد. ویژگی دیگر این دستگاه‌ها در کنار هم آزاد کردن مأمورین جهت رسیدگی به دیگر وظایف محوله نیز می‌باشد.
فناوری تشخیص چهره تا کنون جاده همواری برای نصب بر روی وسایل الکترونیکی نداشته است. به تازگی کمپانی سامسونگ با بهره گیری از این فناوری بر روی آخرین پرچم‌دار خود یعنی گلکسی اس ۸ نشان داد که می‌خواهد استفاده از این تکنولوژی را در دستور کار خود قرار دهد؛ هرچند هنوز معتقد است که امنیت این سیستم تشخیص چهره هنوز به طور کامل تایید نمی‌شود؛ البته از سوی دیگر باید پذیرفت که این سیستم به کاهش مدت‌زمان لازم برای شناسایی اشیاء یا افراد کمک‌های شایانی کرده است.

درباره نویسنده

سعید بهمنی

دیدگاه شما چیست