آخرین اخبار

تولید ۸ نوع واکسن و ۵ نوع سم عقرب

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، مدیر امور شعب موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به تولید ۸ نوع واکسن و ۵ نوع سم عقرب در شعب ششگانه این موسسه، گفت: علاوه بر اینکه تولیدات شعب موسسه رازی استان های مناطق همجوار را از نظر پوشش دهی این واکسن ها تامین می کند، برخی تولیدات نیز منحصر به فرد بوده و نیاز کل کشور را برطرف می کند.
دکتر علیرضا طاهری با اشاره به اینکه هماهنگی امورات موسسه رازی با شعب ششگانه و نیز با معاونت های مختلف موسسه، توسط امور شعب انجام می شود، اظهار کرد: موسسه رازی در سطح کشور دارای ۶ شعبه است که شعبه مشهد قدیمی ترین آن بوده و شعبه اراک نیز آخرین شعبه موسسه رازی در حال حاضر محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه در شعب مختلف همانند موسسه رازی مرکز، فعالیت های متنوعی در زمینه تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک انجام می شود، افزود: برخی تولیدات شعب منحصر به فرد بوده و نیاز کل کشور را تامین می کند از جمله واکسن گامبورو در شعبه مشهد، واکسن دوگانه روغنی نیوکاسل آنفلوانزا در شعبه مرند و واکسن آگالاکسی، تک گانه روغنی آنفلوانزا و تگ گانه روغنی نیوکاسل در شعبه شیراز، که به صورت صد در صد در این شعبه ها تولید می شوند.
مدیر امور شعب موسسه رازی خاطرنشان کرد: حدود ۷۰ درصد واکسن انتروتوکسمی که یکی از واکسن های استراتژیک دام است در موسسه رازی شعبه اهواز، شیراز و کرمان تولید می شود و حدود ۸۰ درصد تولید واکسن قانقاریا به روش فرمانتوری نیز در شعبه مشهد به تولید می رسد.
وی ضمن تفکیک تولیدات شعب موسسه رازی، ادامه داد: واکسن های آگالاکسی، انتروتوکسمی و واکسن های آنفولآنزا و نیوکاسل طیور در شعبه شیراز، واکسن انتروتوکسمی در شعبه کرمان، واکسن های شاربن، قانقاریا و گامبورو در شعبه مشهد، واکسن دوگانه نیوکاسل آنفلوانزا و تک گانه آن ها در شعبه مرند، واکسن انتروتوکسمی ۴۰ دزی و ۵ نوع سم عقرب آنتی سرم های درمانی در شعبه اهواز و در آینده ای نزدیک کیت های تشخیصی در شعبه اراک این موسسه تولید می شود.
دکتر طاهری با اشاره به اینکه از سال جاری آنتی سرم های درمانی به صورت پلاسما در موسسه رازی شعبه اهواز تولید می شود، ادامه داد: بیش از ۳۰ درصد درآمد موسسه رازی مربوط به شعبه های این موسسه است.
وی تاکید کرد: علاوه بر تولیدات، یکی از علل تاسیس شعب مختلف موسسه رازی تولیدات محصولات بیولوژیک در مکان های مختلف بوده تا مناطق مختلف کشور را در حوزه این نوع تولیدات پوشش دهد.
مدیر امور شعب موسسه رازی با اشاره به اینکه در مجموع بالغ بر ۴۵۰ نفر در ۶ شعبه موسسه رازی مشغول به کار هستند، گفت: از این تعداد، حدود ۳۰ نفر از اعضای هیئت علمی موسسه محسوب می شوند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست