فناوری

نهایت فناوری و زیبایی در موتورسیکلت مفهومی BMW

نوشته شده توسط سعید بهمنی

بدون شک کمپانی BMW قصد دارد تا پس از برگزاری جشن یک صد سالگی خود، با معرفی کانسپت هایی زیبا، خاص و البته با رویکردی آینده نگر، دنیا را تحت تأثیر خود قرار دهد.
پس از معرفی کانسپت خودروی خاص این کمپانی، حال تصاویری از جدیدترین کانسپت طراحی‌شده این شرکت آلمانی که یک موتورسیکلت است، منتشر گردیده است. محصولی که با بهره‌گیری از سیستم ژیروسکوپ برای ایجاد امنیت کامل موتورسواران طراحی‌شده است.
این محصول در عین زیبایی، بسیار خوش دست و البته کاربردی است. این محصول در واقع از روی آخرین موتورسیکلت تمام الکتریکی BMW طراحی‌شده است اما با این تفاوت که این کمپانی معتقد است این وسیله نقلیه در صد سال آینده می‌تواند سبک و سیاق رفت و آمد با موتورسیکلت را تغییر داده و شاید دیگر به جز تولید موتورسیکلت‌های الکتریکی نیازی به تولید محصولات دیگر نباشد!
ظاهر این موتورسیکلت موسوم به لینک از یک کفی تقریبا بلند تشکیل شده که در زیر آن محفظه تشکیل دهنده انرژی مورد نیاز این وسیله قرار دارد. این وسیله جالب دارای دو چرخ بدون محور بوده و سیستم خاصی دارد! قسمت مورب جلویی شامل فرمان و یک مانیتور کوچک است. این مانیتور اطلاعات لازم در خصوص سرعت، مسیریابی و وضعیت باتری را به راننده نشان می‌دهد.
زیر این مانیتور مورب، یک صفحه تخت وجود دارد که در آن اطلاعات ثانویه مربوط به موتور نشان داده می‌شود که البته با دکمه‌های طراحی شده اطراف آن کاملا قابل برنامه ریزی و تنظیم است.
این موتورسیکلت هوشمند، به تقویم و یا حالت انتخاب مقصد بعدی شما مجهز است. بر همین اساس او می‌تواند موسیقی مرتبط را برای شما پخش کرده و یا موتور را همانند دوچرخه تنظیم کرده تا از مسیر لذت ببرید.
اگر زیر صندلی را هم نگاهی بی اندازید، با انبوهی از امکانات جالب و وسایلی که این کمپانی خوش‌ذوق آلمانی در اختیار شما قرار داده است روبرو خواهید شد.
با اینکه  نگاه کردن به این کانسپت های پیشرفته و خاص در نوع خود بسیار جالب و سرگرم کننده است، اما باید بپذیریم که رویت این محصولات در خیابان هم اکنون چیزی شبیه به خیال است. با این حال داشتن یک موتورسیکلت نرم و بسیار بی صدا که با انرژی الکتریکی کار کرده و به نقشه ها و اطلاعات ناوبری مجهز بوده و برای ما موسیقی متناسب با محیط را پخش می‌کند، ما را به این نتیجه می‌رساند که همه این اتفاقات شدنی است!

درباره نویسنده

سعید بهمنی

دیدگاه شما چیست