آخرین اخبار

برگزاری هم‌اندیشی محققان فناوری نانو در حوزه نفت،گاز و انرژی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، نشست‎ تخصصی محققان پایان‌نامه‌های کاربردی صنعتی فناوری نانو در حوزه نفت، گاز و انرژی روز در ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی در نظر دارد به منظور شناسایی پایان‌نامه‌های تایید شده کاربردی صنعتی حوزه فناوری نانو، جلسات هم‌اندیشی با حضور محققان این پایان‌نامه‌ها برگزار کند.
به همین منظور نخستین نشست تخصصی از این سلسله نشست‌های تخصصی در سال ۹۶ در حوزه نفت، گاز و انرژی در محل ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی برگزار شد.
در این نشست کارشناسان کارگروه‌های مختلف از ستاد نانو به معرفی برنامه‌های کارگروه‌های خود پرداختند، همچنین ۱۷ نفر از دانشجویان، گزارشی از پایان‌نامه و پیشرفت کار خود را به ویژه در زمینه کاتالیست و ازدیاد برداشت نفت ارائه کردند.
مهم‌ترین اهداف برگزاری این نشست‌ها عبارتند از ارزیابی میزان پیشرفت پایان‌نامه دانشجویان، آشنایی دانشجویان فعال در یک حوزه مشترک با یکدیگر و با پژوهش‌های مهم آن حوزه، شناسایی پایان‌نامه‌های دارای پتانسیل تجاری‌سازی توسط کارگروه‌های ستاد و نیز آشنایی بیشتر دانشجویان با برنامه‌های ستاد در بخش توسعه فناوری و صنعت و بازار است.
قرار است این نشست‌های تخصصی به صورت ماهانه برگزار شود و دانشجویانی که پرپوزال مبتنی بر نیاز صنعت آنها تصویب شده باشد و شرایط حضور در نشست را داشته باشند، می‌توانند در یکی از نشست‌های تخصصی شرکت کرده و دستاوردهای خود را ارائه کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست