آخرین اخبار

اعلام ظرفیت پذیرش دوره‌های کاردانی به کارشناسی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه بیش از ۱۶۲ هزار داوطلب در دوره‌های کاردانی به کارشناسی پذیرش می‌شوند،گفت: داوطلبان تا روز شنبه ۱۳ خردادماه جاری فرصت دارند در این دوره‌ها ثبت‌نام کنند.
حسین توکلی با اعلام این مطلب اظهار کرد: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۶ تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله موسسات دولتی، غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی از روز گذشته یکشنبه هفتم خردادماه ۹۶ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز شد.
وی در ادامه تصریح کرد: براساس ضوابط پذیرش در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۶ برای ۶۷ کدرشته امتحانی به شرح مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام صورت می‌گیرد و پذیرش در ۲۰ کدرشته امتحانی از ۶۷ کدرشته امتحانی از طریق آزمون و پذیرش در ۴۷ کدرشته امتحانی دیگر نیز صرفا براساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون انجام می‌شود.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: کلیه داوطلبان متقاضی ضرورت دارد در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و اطلاعیه تکمیلی در صورت واجد شرایط بودن نسبت به ثبت‌نام در این دوره‌ها اقدام کنند.
به گفته وی، براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ۹۶ برای ۲۰ کدرشته امتحانی که پذیرش آنها با آزمون است، روز جمعه ۱۳ مرداد ۹۶ در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار می‌شود و کارت شرکت در آزمون داوطلبان نیز از روز سه‌شنبه ۱۰ مرداد تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۱۲ مرداد روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.
دکتر توکلی گفت: ظرفیت پذیرش آزمون کاردانی به کارشناسی ۹۶ به جز ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی ۱۶۲ هزار و ۱۰۸ نفر است.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان خاطرنشان کرد: تا ساعت ۸ صبح امروز دوشنبه هشتم خردادماه ۹۶ تعداد ۳۹۰۴ داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کردند.
منبع: سازمان سنجش

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست