آخرین اخبار

کوچکترین دوربین فیلمبرداری سه بعدی ساخته شد

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، شرکتی آمریکایی دوربینی برای فیلمبرداری سه بعدی ساخته که در دست جا می گیرد.
ویدئوهای ثبت شده با این دوربین را می توان در هدست های واقعیت مجازی به کار برد و به طور آنلاین منتشر کرد.
شرکت« Weeview »دوربین کوچکی به نام SID ساخته که با استفاده از دو لنز «واید انگل» می تواند به طور سه بعدی فیلمبرداری کند.
هدف از طراحی این دوربین تولید ویدئو، استفاده در اپلیکیشن ها و هدست های واقعیت مجازی است. همچنین SID می تواند جلوه های ویژه واقعیت افزوده را به ویدئوها اضافه کند.
هرچند بیشتر دوربین های سه بعدی اصولا بزرگ هستند اما SID در ابعاد ۸۰ در ۴۰ در ۲۰ میلی متر ساخته شده است. البته این دوربین در حال حاضر ضد آب نیست اما گروه سازنده آن مشغول بررسی راه هایی برای ساخت قابی با این ویژگی هستند.
جلوی دوربین دو لنز واید انگل F۲.۴ قرار دارند که به طور استریوکوپیک (برجسته) فیلمبرداری می کنند.
همراه این لنزها یک حسگر تصویر ۱.۳ اینچی نیز وجود دارد که دوربین به کمک آن با وضوح ۳۲ مگا پیکسل و ۳K فیلمبرداری می کند. علاوه برآن SID  قابلیت فیلمبرداری ۳۰ فریم در هر ثانیه را دارد.
ثبت تصاویر سه بعدی کنار هم سبب شده ویدئوهای این دوربین با یوتوب و فیس بوک نیز همخوانی داشته باشد.
با توجه به اینکه پشت دوربین هیچ صفحه نمایشی وجود ندارد، همراه آن اپلیکیشی برای اندروید و iOS عرضه می شود. این اپلیکیشن به کاربر اجازه می دهد تا دوربین خود را کنترل کند و ویدئوهای ثبت شده را تماشا کند و به طور آنلاین منتشر کند. علاوه بر آن کاربر می تواند جلوه های ویژه واقعیت افزوده به آن بیفزاید.
البته این دوربین ویژگی های دیگری هم دارد مانند قابلیت استفاده از دوربین برای تصاویری که پس زمینه آن تغییر می کند، یا حالت Follow که می توان آن را طوری تنظیم کرد که روی صورت فرد تمرکز کند. این دوربین دارای کارت حافظه میکرو اس دی با ظرفیت ۱۲۶ گیگابایت است.
به گزارش علمنا،  SID اکنون در مرحله جمع آوری سرمایه است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست