آخرین اخبار

ساخت دستگاهی دیگر که به حرکت اندام فلج کمک می کند

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، دستگاه کمکی جدیدی ساخته شده که بیماران سکته مغزی با استفاده از آن می توانند اندام خود را با کمک ذهنشان تحریک کرده و به حرکت درآورند.
این فناوری جدید توسط محققان دانشگاه واشنگتن ارایه شده و می توان آن را نمایشی از پیشرفته ترین فناوریهای پزشکی برای کمک به بیمارانی دانست که پیش تر دچار سکته مغزی شده و حالا برای تکان دادن اندامهایی نظیر دست و پا دچار مشکل هستند.
مهمترین ویژگی این نوآوری در آن است که می توان از قدرت ذهن برای تحریک اندامهای از کار افتاده بهره گرفت.
یکی از محققان این پروژه درخصوص عملکرد چشمگیر آن گفت: ما نشان داده ایم که با بهره گیری از تعامل مغز و رایانه ای که از بخش آسیب ندیده مغز استفاده می کند می توان تا حد زیادی به بیماران آسیب دیده از سکته مغزی کمک کرد.
جزئیات این نوآوری در تازه ترین شماره نشریه تخصصی سکته مغزی منتشر شده است.
سکته مغزی به عنوان عامل اصلی بروز ناتوانی در میان بزرگسالان به شمار می آید. تنها در آمریکا هر سال ۷۰۰ هزار نفر دچار سکته مغزی می شوند. آمارها نشان می دهد که تنها در این کشور ۷ میلیون نفر زندگی همراه با اندامهای بی حس شده ناشی از سکته مغزی دارند.
در این مطالعه ۱۳ بیمار انتخاب شدند که پیشتر سکته مغزی کرده بودند. آنها کلاههای مجهز به الکترودهای مخصوصی را به سر گذاشته بودند که با این دستگاه جدید در ارتباط بود.
به گزارش علمنا، نتایج به دست آمده نشان داد که این دستگاه عملکرد حرکتی اندامهای از کارافتاده شان را بهبود بخشیده است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست