آخرین اخبار

ساخت توربین آبی – بادی قابل حمل

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، توربین قابل حمل Seaformatics Waterlily به عنوان وسیله ای برای تولید برق از آب و  باد ساخته و معرفی شده است. این توربین با وزن تنها ۱٫۸ پوند و قطری معادل ۷ اینچ، به سادگی در یک کوله پشتی جا می گیرد.
به علاوه این توربین در آب جاری بین سرعت های ۰٫۶ الی ۶٫۸ مایل بر ساعت کار میکند اما در سرعت ۴٫۵ مایل بر ساعت ماکزیمم توان خروجی خود را می دهد. هنگامی که این توربین در آب قرار گرفته است توسط یک کابل مهار می شود.
اگر منبع آبی در دسترس نباشد،حتی می تواند از انرژی بادی به تولید برق بپردازد. محدوده عملکرد این توربین در باد بین سرعت های ۶٫۷ الی ۵۵ مایل بر ساعت بوده و در سرعت ۴۵ مایل بر ساعت به بیشترین توان خروجی خود می رسد.
شرکت سازنده این توربین درحال طراحی و ساخت وسایل جانبی است که بوسیله آن هنگام دوچرخه سواری و قایق سواری بتوان توربین را به دوچرخه یا قایق متصل و به تولید برق پرداخت.
ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی نیز با اهداف فعال کردن کلیه منابع موجود انسانی و مالی کشور، پرهیز از موازی کاری، شفاف سازی و ایجاد امکان نقد و ارزیابی فعالیت‌ها، تعیین ظرفیت‌های موجود در کشور و نهایتاً تجاری‌سازی نتایج حاصل از تحقیقات به عنوان مهمترین حلقه زنجیر نوآوری در زمینه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر تأسیس شده است. این ستاد در راستای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و حمایت از طرح های پژوهشی محققان فعالیت می‌کند.
به گزارش علمنا، با وجود اینکه تاکنون منابع انرژی متنوعی از قبیل شارژرهای خورشیدی یا اجاق‌های زیست توده برای استفاده در فضاهای بیرونی ساخته شده‌اند، اما وقوع نوآوری‌هایی در گروه انرژی‌های تجدید پذیر برای تأمین انرژی بشر همواره مورد توجه بوده است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست