آخرین اخبار

حضور پارک علم و فناوری گیلان در نمایشگاه بین‌المللی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، نخستین نمایشگاه بین‌المللی ایران و روسیه در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی منطقه آزاد انزلی با حضور مهندس مسرور، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، دکتر متقی‌طلب رئیس پارک علم و فناوری گیلان، دکتر تیزهوش رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن گیلان هیئت عالی دولتی و اقتصادی جمهوری آستراخان روسیه و سایر مقامات استانی و منطقه‌ای، تولیدکنندگان و صادرکنندگان دو کشور و شرکت‌های فناور افتتاح شد.
دکتر مجید متقی‌طلب، در حاشیه برگزاری این نمایشگاه گفت: پارک علم و فناوری گیلان با حضور ۴۵ شرکت فناور مستقر در پارک و با ارایه بیش از ۵۰ محصول تجاری شده در این نمایشگاه حضور دارد. وی ابراز امیدواری کرد: با مذاکرات و رایزنی‌های انجام شده در این نمایشگاه پارک علم و فناوری گیلان بتواند قراردادهای خوب تجاری بین شرکت‌های فن‌آور و تولیدکنندگان و بازار روسیه منعقد کند.
دکتر هادی تیزهوش رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن گیلان ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری چنین نمایشگاهی گفت: امروز اولین نمایشگاه استان‌های جنوبی روسیه در گیلان برپا می‌شود.
وی ادامه داد: در این نمایشگاه ۲۰ شرکت از استان‌های جنوبی روسیه و همچنین واحدهای تولیدی از استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و سمنان توانمندی‌های استان‌های خود را در معرض نمایش می‌گذارند.
وی افزود: امیدوار هستم این نمایشگاه موجب گسترش بیشتر روابط تجاری بین تولیدکنندگان در کشور شود.
ویکتور ایوانویچ وینا کوروف، رئیس اتاق بازرگانی و صنعت آستراخان ضمن خوشحالی از حضور در این نمایشگاه گفت: تقویت روابط بین کشورهای ایران و روسیه از اولویت‌های سیاست اقتصادی روسیه است و امسال در استان آستراخان و استان گیلان ملاقات‌ها و گفت‌وگوهایی در رابطه با تجارت و اقتصاد بین دو کشور انجام شد و امیدواریم در این نمایشگاه گفت‌وگوها و مذاکرات به گسترش روابط تجاری دو کشور بیانجامد.
مهندس مسرور، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی نیز ضمن خیرمقدم به مهمانان و شرکت‌کنندگان در نمایشگاه گفت: کشور روسیه بسیار برای ما مهم است و یک بازار ۵۰۰ میلیارد دلاری برای تولیدکنندگان ایرانی در این کشور وجود دارد و ما به عنوان نمایندگان دولت زیرساخت‌ها را آماده می‌کنیم تا تجار دو کشور با هم ارتباط بیشتری داشته باشند.
وی ادامه داد: در گذشته زیرساختی تحت عنوان فضاهای نمایشگاهی نداشتیم ولی امروزه این زیرساخت در منطقه آزاد انزلی ایجاد شده است و برنامه ریزی کردیم امسال چهل نمایشگاه تخصصی در منطقه آزاد انزلی برگزار شود.
وی افزود: به هیئت روسی پیشنهاد دادیم تا در سال، چهار نمایشگاه تخصصی با حضور تولیدکنندگان و تجار دو کشور در منطقه آزاد انزلی برگزار شود و امیدواریم در یک بازه زمانی سه ساله رقم ۱۰ میلیارد دلار تجارت بین دو کشور محقق شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست