آخرین اخبار

برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی محصولات و خدمات هوشمند در ایران

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، نخستین نمایشگاه ایران اسمارت با هدف اعتباربخشی بنگاه‌های اقتصادی و بازرگانان و شرکت‌های خصوصی، گسترش فرصت‌های کسب‌وکار شرکت‌های داخلی به‌ویژه شرکت‌های صاحب نام و تکنولوژی داخلی، گسترش بازار و بهبود فروش شرکت‌های داخلی، ایجاد بستر گسترش بازار جهت تمام شرکت‌های هوشمندسازی در زمینه‌های انرژی آب، برق، ساختمان، کشاورزی، آبیاری و ایجاد بستری مناسب جهت بلوغ و به عرصه‌گذاردن طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی در تعامل با سرمایه‌گذاران ذی‌صلاح جهت به تولید رساندن طرح‌های مذکور و حمایت از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود.
این نمایشگاه با حضور شرکتهای داخلی و چندین شرکت‌ خارجی فعال در حوزه هوشمندسازی از کشورهای کره، آلمان، سوئد، سوئیس، دانمارک، چین، مالزی، آسیای مرکزی و آسیای دور برگزار می‌شود و فرصت خوبی برای انتقال دانش و تبادل اطلاعات در این زمینه است.
شناسایی شرکت‌های توانمند داخلی در بخش هوشمندسازی و تجمیع آنها در یک شبکه واحد و ایجاد بستر ارتباطی بین این شرکت‌ها از اهداف این نمایشگاه است. در این نمایشگاه بسیاری از شرکت‌ها و هسته‌های فناور و نیز شرکت‌های دانش‌بنیان که در حوزه شبکه هوشمند انتقال، توزیع، اینترنت اشیا (IOT)، هوشمندسازی ساختمان، حمل‌ونقل و به طور کلی شهر هوشمند فعال هستند، گرد هم آمده و به تبادل دانش و اطلاعات است.
به گزارش علمنا، از فعالیت‌های جنبی این نمایشگاه، برگزاری همایش مدیریتی با عنوان «فروش و مذاکرات هوشمند» در راستای ایجاد بازار و تعامل و هم‌نشینی مدیران داخلی و خارجی و بازرگانان و نمایندگان نهادها و ارگان‌های دولتی است.
لازم به ذکر است، نخستین نمایشگاه بین‌المللی محصولات و خدمات هوشمند (ISE 2017) از ۲۲ تا ۲۵ تیرماه امسال به همت مرکز توسعه فناوری شبکه هوشمند پژوهشگاه نیرو در محل دائمی نمایشگاه تخصصی شهرداری تهران برگزار می‌شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست