آخرین اخبار

تسهیلات «مسکن» نخبگان افزایش یافت

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گزارش پایگاه خبری علمنا، سید مهدی موسوی‌کوهپر معاون توسعه مدیریت‌ومنابع بنیاد ملی نخبگان از افزایش وام خرید مسکن نخبگان و استعداهای ‌برتر تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان از یکصد میلیون تومان به یکصد و شصت میلیون تومان خبر داد.
وی افزود: یکی از دغدغه‌های اساسی استعدادهای‌برتر ونخبگان تهیه مسکن است. بر همین اساس بنیاد ملی نخبگان در راستای حمایت‌های گوناگونی که در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی به عمل می‌آورد، موضوع پرداخت وام مناسب برای تهیه مسکن آنان را هم در دستورکار خود قرار داده است.
موسوی‌کوهپر ادامه داد: باتوجه به مصوبه دولت برای پرداخت وام هشتاد میلیون تومانی با سود ۹ درصد برای مسکن‌اولی‌ها از طریق ودیعه‌گذاری، بنیاد ملی نخبگان پیشنهاد مشابهی را برای استعدادهای‌برتر و نخبگان تحت حمایت خود به هیأت دولت ارائه داد که پس از طی فرآیندهای لازم به بانک مرکزی ارجاع شد.
معاون توسعه مدیریت‌ومنابع بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: در پیشنهاد بنیاد علاوه بر افزایش مبلغ تسهیلات، بر موضوع پرداخت وام نخبگان، مشابه مسکن‌اولی‌ها با سود ۹ درصد نیز تأکید شده بود که متأسفانه به دلیل عدم‌وجود منابع برای جبران مابه‌التفاوت سود، فقط با افزایش سقف وام به یک‌صد و شصت میلیون تومان با سود ۱۸ درصد موافقت گردید. شایان ذکر است که پیگیری و رایزنی بنیاد برای کاهش درصد سود متعلقه همچنان ادامه داد.
موسوی‌کوهپر همچنین افزود: به‌محض ابلاغ مصوبه اخیر بانک مرکزی به بانک‌های عامل، معرفی افراد آغاز می‌شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست