آخرین اخبار

صعود ۲۲ پله ای دانشگاه آزاد در بین دانشگاه های جهان

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

دکتر نوریان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در پایگاه استنادی طلایه‌ داران علم تامسون رویترز (ESI) Essential Science Indicators، رتبه تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی در آخرین به روزرسانی آن پایگاه با ۳۷ هزار و ۸۷۶ مقاله در رتبه ۱۳۳ قرار دارد.
دکتر نوریان خاطر نشان کرد: در گزارش‌های قبلی (ماه مارس ۲۰۱۷) جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی در پایگاه تامسون رویترز، ۱۵۵ بوده است.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تعداد مقالات پراستناد و داغ این دانشگاه گفت: هم اکنون دانشگاه آزاد اسلامی در مقالات پراستناد ۲۳ درصد و در مقالات داغ ۲۸ درصد سهم مقالات را به خود اختصاص داده است که این موضوع نشان دهنده نقش قابل توجه دانشگاه آزاد در مقالات داغ و پراستناد کشور است.
دکتر نوریان با بیان اینکه از سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون، شاهد رشد ثبت مقاله‌های علمی در پایگاه استنادی Web of Science هستیم، گفت: در کنار این موضوع، متوسط ارجاعات به این مقاله‌های ثبت شده هم افزایش پیدا کرده است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که با افزایش روند کمّی ثبت مقاله در این پایگاه علمی، کیفیت این مقاله‌ها نیز افزایش پیدا کرده است.
وی بیان کرد آمار مقالات دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۲۰۱۶ در آخرین بروز رسانی نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی به رشد ۲۷ درصدی رسیده است و این در حالی است که رشد تولید علم کشور در این سال نزدیک به ۱۷٫۶ درصد است.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست