فناوری

اینتل و خلق موقعیتی جدید در حوزه خودروهای تمام‌خودکار

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

امکان ندارد نام اینتل را بشنوید و نقش تراشه‌های مشهور آن در ذهن شما نقش نبندد.
اما در کنار دنیای تراشه‌های فوق سریع مشهور اینتل، باید بدانیم که این کمپانی یک رکورد عجیب و البته بد در تنوع بیزنس و کسب‌وکار خود دارد. در واقع یک نگاه سریع در تاریخچه این شرکت نشان می‌دهد که اینتل تاکنون به چه‌کارهایی دست‌زده و البته در کدام یک از آن‌ها ناموفق بوده است.
حال اینتل در نظر دارد تا با ورود به بازار خودروها، بار دیگر در یک کسب‌وکار تازه سرمایه‌گذاری جدیدی انجام دهد.
اینتل در نظر دارد تا ماه مارس با کمک شرکت Mobileye دست به تولید محصولی بزند که در نوع خود بسیار جالب و البته جدید است. در واقع اینتل با خرید کمپانی Mobileye روابط موجود این شرکت با ۲۵ کمپانی تولید محصولات خودرویی را به ارث بده و حال سعی دارد تا از این خرید زیرکانه خود بهترین استفاده را ببرد.
اینتل قصد دارد تا با همکاری کمپانی BMW و دلفی برای اولین بار دست به تولید خودروهایی تمام خودکار زده و از فناوری و سیستم منحصر به فرد خود رونمایی کند. در واقع همکاری اینتل با کمپانی بزرگی چون BMW می‌تواند بسیار جذاب و جالب باشد.
اما در این همکاری، تنها مشارکت این دو شرکت بزرگ، امیدوار کننده نخواهد بود. در واقع اینتل می‌بایست برای این کار یک بخش کاملا مجزا را تدارک دیده و به سراغ راه اندازی ارتباطات ۵G برای ارتباط و اتصال خودروها با یکدیگر و اتصال و ارتباط خودروها با سیستم‌های اصلی و زیرساخت ها باشد. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات پیش روی این طرح، حجم بیش از حد اطلاعات است که اینتل برای آن‌ها باید فکری بی اندیشد.
کتی وینتر رئیس بخش رانندگی خودکار در این باره می‌گوید: ما همه این مشکلات را می‌دانیم، اما مصمم به راه اندازی و خلق نمونه‌ای جدید از خودروها هستیم! کتی وینتر ۹ ماه پیش به شرکت اینتل آمده است. وی پیش از این معاون مدیرعامل بخش نرم افزار و خدمات رانندگی بخش رانندگی خودکار شرکت دلفی بوده است و به نظر می‌رسد که با تجربه‌ای بسیار زیاد برای این کار، با اینتل همراه شده است.
شاید اینتل پیش از این وارد عرصه‌هایی شده بود که نتوانست از آن موفق خارج شود، اما باید بپذیریم که این حوزه به طور کلی متفاوت است و تولید خودروهای خودران و تمام اتوماتیک هنوز به بلوغ کامل نرسیده و این کمپانی عظیم می‌تواند با انتخاب نقشه راهی کامل، به موفقیتی بزرگ دست پیدا کند.
سوار شدن بر خودرویی که از فناوری و تکنولوژی اینتل بهره می‌برد، در نوع خود بسیار جالب و البته جذاب است! این‌طور نیست؟

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست