اخبار ایران و جهان کاشی

دکتر کاوه مدنی برنده جایزه تحقیقاتی انجمن مهندسان عمران آمریکا

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

انجمن مهندسان عمران آمریکا کاوه مدنی، استاد ایرانی مدیریت آب و محیط زیست امپریال کالج لندن را به عنوان یکی از پنج برنده جایزه تحقیقاتی هوبر در سال ۲۰۱۷ معرفی کرد. انجمن مهندسان عمران آمریکا (ASCE) دارای بیش از ۱۵۰ هزار عضو از ۱۷۷ کشور دنیاست و با بیش از ۱۶۰ سال قدمت، قدیمی ترین انجمن مهندسی ایالات متحده محسوب می شود. از سال ۱۹۴۹ تا کنون، این انجمن سالانه سه تا پنج نفر را برای دریافت جایزه تحقیقاتی والتر هوبر انتخاب می کند. این جایزه که با ارزش ترین جایزه برای محققین نسبتا با سابقه (mid-career) محسوب می شود به کسانی داده می شود که به موفقیت قابل توجهی در تحقیقات خود در زمینه های مختلف مهندسی عمران دست یافته باشند.
کاوه مدنی این جایزه را به خاطر “تحقیقات پیشگامانه در توسعه روش های تخصیص منابع محدود آب از طریق تلفیق مفاهیم حل مناقشات و نظریه بازی ها برای استفاده درسامانه (سیستم) های پیچیده منابع آب” دریافت می کند. کمیته انتخاب این جایزه به طور خاص “رهبری او در استفاده از مفاهیم تحلیل سامانه ها در مسائل محیط زیست، آب و انرژی” را مورد توجه قرار داده است.

کاوه مدنی در سال ١٣٨٢ و در مقطع کارشناسی رشته مهندسی عمران از دانشگاه تبریز فارغ‌التحصیل شده است. در ادامه برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به کشور سوئد رفته و در سال ۱۳۸۴ تحصیلات خود در رشته منابع آب در دانشگاه لوند به پایان رسانده است. او در سال ۱۳۸۸ مدرک دکتری تخصصی خود را در رشته مهندسی عمران و محیط زیست از دانشگاه کالیفرنیا، دیویس اخذ نموده و پس از آن دوره پسا دکتری خود را هم در رشته اقتصاد و سیاست محیط‌زیست در دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید گذرانده است. این دومین جایزه ای است که آقای مدنی از انجمن مهندسان آمریکا می گیرد. او در سال ۲۰۱۲ توسط این انجمن به عنوان یکی از ده “چهره جدید مهندسی عمران” انتخاب شده بود. اتحادیه علوم زمین اروپا نیز در سال گذشته او را به سبب “نقش بنیادی در تلفیق نظریه‌ بازی‌ها و روش های متفاوت تحلیل تصمیم گیری با سامانه های مرسوم مدیریت منابع آب” به عنوان یکی از چهار دانشمند برجسته جوان در سال ۲۰۱۶ معرفی کرد. جایزه تحقیقاتی هوبر طی مراسمی در اجلاس سالانه مهندسان عمران در مهر ماه امسال در شهر نیواورلئان آمریکا به آقای مدنی اهدا خواهد شد.

 

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست