آخرین اخبار

رقابت تیم‌های دانشجویی و دانش‌آموزی در مسابقات هوافضا

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نهمین دوره مسابقات هوافضا در سطح ملی و در بخش‌های دانش آموزی و دانشجویی با هدف ترویج صنعت هوافضا و آشنا کردن جامعه با این دانش، شکوفایی استعداد و خلاقیت دانش آموزان علاقه مند، ایجاد ارتباط مستقیم دانش‌آموزان و اساتید دانشگاه و تشویق به انجام کار گروهی میان دانشجویان و دانش‌آموزان از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.
تجربه حضور در یک رقابت علمی و عملی سالم در قالب یک فعالیت پژوهشی، ارائه آموزش لازم در مورد تفکر، تمرکز، طرح سوال و حل مساله، تقویت زمینه بروز تفکر سیال و طرح سوالات ذهنی از سوی دانش‌آموزان، آشنایی با تصویرسازی ذهنی، تحریک حس کنجکاوی، تفکر و ابتکار عمل و تاکید بر ضرورت پرورش تفکر جهانی و تفکر خلاق در دانش‌آموزان از دیگر اهداف این مسابقه است.
در این دوره از مسابقات لیگ‎های هاور کرافت و گلایدر دانشجویی حذف و لیگ‌های جدیدی به آن اضافه شد.
دوره نهم مسابقات ملی هوافضا در ۵ لیگ «هواپیمای مدل»، «اطفای حریق»، «استارتاپ»، «گلایدر» و «راکت آبی» برگزار خواهد شد که با نظر شورای راهبردی مسابقات، رقابت‌های لیگ گلایدر و راکت آبی هوای فشرده مخصوص دانش‌آموزان و اطفای حریق، هواپیمای مدل و استارتاپ بدون محدودیت سنی خواهد بود.
بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، مسابقات استارتاپ از روز چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و زمان برگزاری مراسم افتتاحیه و آغاز رقابت‌ها از روز پنج‌شنبه، ۱۴ اردیبهشت ماه خواهد بود و این رقابت‌ها تا روز ۲۲ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.
نتایج نهایی مسابقات طی برگزاری مراسمی در روز ۲۳ اردیبهشت ماه اعلام می‌شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست