آخرین اخبار

توسعه فناوری در صنعت گاز کشور

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

مرکز فن‌بازار ملی ایران با همکاری شرکت ملی گاز ایران اولین فن‌بازار تخصصی کشور را تحت عنوان «فن‌بازار تخصصی صنعت گاز»، افتتاح می‌کند.
مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس معاونت علمی گفت: در ادامه همکاری‌های پارک فناوری پردیس با شرکت ملی گاز ایران و همزمان با برپایی نشست بهره برداری از توان داخلی در صنعت گاز کشور در مجتمع گاز پارس جنوبی در عسلویه، اولین فن بازار تخصصی کشور ایجاد خواهد شد.
وی افزود: ایجاد فن بازارهای تخصصی از جمله تکالیف ابلاغی شورای عالی انقلاب فرهنگی به مرکز فن بازار ملی ایران بوده است که بر طبق آن این مجموعه می‌بایست در فناوری‌های دارای اولویت الف کشور، فن بازار تخصصی ایجاد کرده و به یاری خدا، اولین اقدام در این راستا، با همکاری شرکت ملی گاز ایران شکل گرفت و فن بازار تخصصی صنعت گاز در فروردین ماه جاری افتتاح خواهد شد.
صفاری نیا افزود: فن بازار تخصصی صنعت گاز کارکردهای زیادی دارد. از جمله آنها، شناسایی و معرفی محصولات دانش‌بنیان مرتبط به این صنعت، شناسایی نیازها و خلاهای فناوری در این صنعت و ارائه به جامعه فناوری کشور و تلاش در رفع آنها از طریق توان داخلی، شناسایی و معرفی نوآوری‌ها و اختراعات به این صنعت، تسریع روند انتقال فناوری در این صنعت به داخل کشور، هدایت سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در نوآوری‌های این صنعت و همچنین ایجاد یک بانک اطلاعاتی از عرضه و تقاضای فناوری و محصولات فناورانه در صنعت گاز کشور است.
وی ابراز امیدواری کرد راه‌اندازی این دفتر، کمک شایانی به توسعه فناوری در صنعت گاز کشور کرده و مسیر را برای نفوذ هرچه بیشتر نوآوری‌ها و فناوری‌های داخلی به این صنعت هموار کند.
دومین نشست تخصصی بهره‌برداری از فناوری‌های داخلی در صنعت گاز با حمایت پارک فناوری پردیس و ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۲۸ تا ۳۰ فروردین در عسلویه برگزار می‌شود. آخرین مهلت ثبت‌نام تمدید شده در این رویداد امروز، ۱۵ فروردین ماه ۹۶ است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست