آخرین اخبار

آغاز به کار مسابقات طراحی هواپیمای بدون سرنشین

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

چهارمین دوره مسابقات دانشجویی طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین، روز گذشته در دانشگاه صنعتی شریف آغاز به کار کرد.
سید محمد باقر ملائک استاد دانشگاه شریف و دبیر علمی چهارمین دوره از مسابقات هواپیمای بدون سرنشین، در این مراسم با اشاره به اینکه بومی سازی به معنای کلمه در کشور انجام نشده است، گفت: من ندیدم که بومی سازی در کشور با آنچه که تعریف درستی از آن است انجام شده باشد، بومی سازی یعنی توانایی ساخت یک سیکل را از ابتدا تا انتها داشته باشیم البته در حوزه هوافضا این کار امکان پذیر نیست و لزومی هم برای انجام آن احساس نمی‌شود.
وی افزود: به دلیل آنکه هواپیمای با سرنشین دارای مسائل حقوقی است و می‌تواند جان سرنشینان را به خاطر بیندازد در کشور زیاد انجام نمی‌شود اما یکی از شاخه‌های هواپیماسازی یعنی ساخت هواپیمای بدون سرنشین در کشور رشد قابل توجهی داشته است.
ملائک در ادامه به اهداف برگزاری این مسابقه اشاره کرد و افزود: هدف ما در این مسابقه تمرکز بر روی ساخت هواپیمای بدون سرنشین برای ماموریت هایی نظیر کنترل مرزها، نظارت بر جنگل‌ها و اطلاع دادن از بلایای طبیعی است و می‌خواهیم در قالب این مسابقات ماموریت‌های تعریف شده برای ساخت هواپیمای بدون سرنشین را به تحقق برسانیم.
دبیر علمی چهارمین دوره از مسابقات هواپیمای بدون سرنشین در ادامه بیان داشت: رژیم صهیونیست سرمایه گذاری زیادی برای ساخت هواپیمای بدون سرنشین می‌کند همچنین چین به تازگی به این بازار وارد شده و در آن سرمایه گذاری می‌کند لذا می‌خواهیم با پیشرفت در این زمینه بتوانیم بخشی از بازار را از آن خود کنیم.
وی خاطر نشان کرد: تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات پروپوزال‌های خود را به دبیرخانه ارسال نمودند و ۵۰ تیم در ابتدا برای این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند که با داوری و بررسی به ۳۰ تیم اجازه ادامه کار و وارد شدن در فاز طراحی ساخت داده شد در مجموع ۱۸ تیم در نمایشگاه ساخت هواپیمای بدون سرنشین حضور دارند.

منبع: فارس

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست