آخرین اخبار

لکوکاپ با شعار “آینده از آن ماست”برگزار شد

نوشته شده توسط محسن میرزایی

یازدهمین دوره جشنواره لکوکاپ روز جمعه ۱۸ فروردین ۹۶ در دانشگاه صنعتی شریف با شعار “آینده از آن ماست”برگزار شد. این جشنواره دانش آموزی در سال دوبار برگزار می شود و برندگان آن برای حضور در مسابقات بین المللی به کشورهای مختلف اعزام می شوند.
عباس شاکری دبیر اجرایی این جشنواره در گفت و گو با خبرنگار علمنا گفت: هدف از برگزاری این مسابقات توانمندسازی دانش آموزان و آشناییآنها با مفهوم اقتصاد مقاومتی و تولید است. وی افزود: در این جشنواره حدود دو هزار دانش آموز در رده سنی ۸ تا ۱۸ سال از سراسر کشور با گذراندن مراحل شهرستانی و استانی در ۱۷ رشته از جمله رباتیک (ربات جنگجو، فوتبالیست اتش نشانو خدمتکار )، ماشین های سوخت شیمیایی، هوا-فضا، محاسبات ذهنی و چرتکه، نانو، مزرعه فکری خلاقیت، طراحی سه بعدی، علوم آزمایشگاهی و پل ماکارونی در دو بخش رقابتی و غیر رقابتی حضور داشتند.
دبیر اجرایی جشنواره ادامه داد: در بخش غیر رقابتی نیز علاقه مندان به هوش های چند گانه گاردنر (هوش زبانی یا کلامی، هنر موسیقی، منطق ریاضی، فضایی، اجتماعی و…) به صورت رایگان شرکت کردند.
شاکری گفت: بر خلاف دو سال گذشته که برندگان جشنواره برای شرکت در مسابقات لکوکاپ به خارج از کشور اعزام می شدند متاسفانه امسال این امر صورت نخواهد گرفت، اما برندگان این دوره برای حضور در مسابقات بین المللی ۲۰۱۷ در عراق آماده خواهند شد. وی در پایان از برگزاری دوره دوم مسابقات در اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

اسامی نفرات و تیم های برتر این دوره به شرح زیر می باشد:

لیگ لکوپل
?مقام اول : نگار زینعلی – سپیده ژیانی – سما عباسی آزاد(زنجان)
?مقام دوم : علی مرادیان غمخور قزوینی – امیرحسین یاوریان – امیر رضا کریمی (پاکدشت)
?مقام سوم : زهرا بخشی-سارا احمدی-مریم حسنی (سوادکوه)

لیگ لکوروبو (پارک نوری)
?مقام اول :عباس فرد حسینی (تهران)
?مقام دوم : رضا خلیل تبار(جویبار)
?مقام سوم : ابوالفضل فلاح (جویبار)

لیگ لکوروبو (خدمتکار)
?مقام اول : فاطمه زهرا حسینی(پاکدشت)
?مقام دوم : عسل نبی لو (پاکدشت)
?مقام سوم: حدیثه رضایی(پاکدشت)

لیگ مزرعه فکر
?مقام اول : محمد سپهر تاتاری (پردیس)
?مقام دوم : باربد خرمی (گرگان)
?مقام سوم : محمد حسین امامیان (نورآباد)

لیگ لکوروبو (فوتبال متوسطه)
?مقام اول :حیدر پیرزاده (ساری)
?مقام دوم : پرهام گوران (ساری)
?مقام سوم : کامیار نصیری (پردیس)

لیگ لکولب
?مقام اول : میکائیل حمیدی- علی رضا صمدی (بجنورد)
?مقام دوم : پارسا یوسف پور- بهراد یونسی (ساری)
?مقام سوم : آریانا درگاهی – آیدا داداشی – ستایش رضائیان (تهران)

لیگ لکوروبو (جنگجو ابندایی)
?مقام اول : محمد مهدی رهنما فرد(ساری)
?مقام دوم : علی عاشقنوا (ساری)
?مقام سوم : مهدی مرزبان (قائمشهر)

لیگ لکوروبو (فوتبال ابتدایی)
?مقام اول : ابوالفضل احمدی(جویبار)
?مقام دوم : پویان نبوی (ساری)
?مقام سوم : زهرا صداقت (ساری)

لیگ لکوروبو (فوتبال ابتدایی پیشرفته)
?مقام اول : امیر محمد ربیعی(قائمشهر)
?مقام دوم : آیدین بداقی(ساری)
?مقام سوم : رهام فرج پور (قائمشهر)

لیگ لکوروبو (آتش نشان)
?مقام اول : ابوالفضل فلاح (جویبار)
?مقام دوم : امیر علی رضایی(قائمشهر)
?مقام سوم : محمد رضا سیاوش (قائمشهر)

خلاقیتکده
?مقام اول : احسان شوری – سعید فراتی – امین اسماعیل زاده(تهران)

لیگ لکو تری دی
?مقام اول : متین ریحانی – کوروش زحمت کش (بجنورد)
?فنی ترین ربات : حیدر پیرزاده
?فنی ترین ربات : اشکان خاوری

لیگ یک لکومس
?مقام اول : نسرین دخت علایی
?مقام دوم : مبینا نباتی
?مقام سوم : صدیقه شهابی

لیگ دو لکومس
?مقام اول : هلیا جهانگیری
?مقام دوم : کیمیا قره چه لو
?مقام سوم : مهلا علئی

لیگ سه لکومس
?مقام اول : سارا زرگر
?مقام دوم : یکتا ابراهیمی
?مقام سوم : محمد حسن سرلک

لیگ لکوروبو (جنگجو آزاد)
?مقام اول : نیکان شاهوردی – امیر حسین طهماسبی – میلاد مرادی (تهران)

لیگ لکوروبو (جنگجو متوسطه)
?مقام اول : فاطمه مولوی – فاطمه ربیعی – مریم شیرازی (تهران)

لیگ لکوکمیکار متوسطه
?مقام اول : ملینا بی طرفان – مهتاب شریعت- سحر وکیلی – فاطمه مقدسیان (تهران)
?مقام دوم : ملیکا قهرمانی – نگین فضائلی – روژان ابوالحسنی (تهران)
?مقام سوم : ریحانه قدیمی-یاسمین طاهر- یاسمن زهرا خطیر (تهران)

لیگ لکوکمیکار ابتدایی
?مقام اول : آرتین قلعه شاهینی – آرتین حسین خانی – مهدی باغ سروری (تهران)

درباره نویسنده

محسن میرزایی

دیدگاه شما چیست