آخرین اخبار

برگزاری نخستین سمپوزیوم پدافند غیر عامل در سلامت

پوستر_پدافند_۱۲۰۷۳۸
نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

اولین سمپوزیوم پدافند غیرعامل در سلامت در روز یکشنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۶ در از ساعت ۸ الی ۱۸ توسط معاونت درمان و اداره پدافند غیرعامل دانشگاه درسالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می گردد .
دکتر رزاق بیات رییس اداره پدافند غیر عامل دانشگاه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه گفت: با توجه به اینکه پدافند غیر عامل به عنوان یک ضرورت و اولویت در حوزه آموزش و درمان محسوب می شود ، به منظور افزایش سطح آگاهی کارکنان و لزوم آموزش در این راستا ، جلسه ای با عنوان اولین سمپوزیوم پدافند غیر عامل در سلامت برگزار می شود.
دبیر اجرایی این سپوزیوم در ادامه افزود: این جلسه جهت آموزش روسا و مدیران بیمارستانها ، مترون و سوپروایزر ها و کارشناسان بهداشتی در نظر گرفته شده است.
دکتر بیات در خصوص محورهای قابل بحث در این سمپوزیوم اظهار داشت: اولین سمپوزیوم پدافند غیر عامل به منظور آشنایی کارکنان بیمارستانها و پیشگیری از حوادث و بلایا با محوریت زیستی ، سایبری، هسته ای و شیمیایی برگزار می گردد.
وی افزود: پدافند به دو نوع کلی عامل و غیر عامل تقسیم می شود. هدف از پدافند غیر عامل در حوزه سلامت در واقع استمرار خدمات بهداشتی درمانی در مواقع بحرانی و افزایش ظرفیت ها و بکارگیری بهینه آنها با انجام آموزش و تمرینات لازم و تجهیز سیستم ها و واکنش سریع در مقابله با حوادث می باشد. دانشگاههای علوم پزشکی مسؤل حفظ سلامت مردم در شرایط عادی و بحرانی و در هر شرایطی باید استمرار چرخه بهداشت و درمان وجود داشته باشد.
دکتر بیات خاطر نشان کرد: یکی از رسالت های مهم دانشگاه علوم پزشکی تأمین فضاهای فیزیکی استاندارد، تأسیسات، تجهیزات مورد نیاز برای شرایط عادی و خاص و انجام آموزش های لازم برای نیروهای تحت پوشش می باشد که در غالب مانور ها و تمرینات انجام می شود.
دکتر توکلی دبیر علمی سمپوزیوم پدافند غیر عامل در سلامت اظهار داشت: از آنجا که بحث پدافند غیر عامل یکی از حوزه های مهم در سیاست کشوری است، به همین منظور اولین سمپوزیوم کشوری پدافند غیر عامل به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران و با حضور دکتر کولیوند مدیر مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی کشور و سردار جنگلی مسول مرکز سازمان پدافند غیرعامل کشور و دکتر حاجی میراسماعیل رییس دانشگاه و معاونین دانشگاه برگزار می شود.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گفت: این جلسه با هدف آموزش و بالا بردن سطح آگاهی گروههای هدف برگزار می شود که ۳۵۰ نفر از رؤسای شبکه درمان و بهداشت، روسا و مدیران بیمارستانها، مدیران میانی ستاد و کارشناسان حوزه بیمارستانی را در بر می گیرد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست