اخبار ایران و جهان

سیزدهمین «شیخ بهایی» در اردیبهشت ماه

نوشته شده توسط مهشید غلامی

سیزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی با هدف توسعه کارآفرین های دانش بنیان روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت ماه در اصفهان برگزار می شود.
کوروش خسروی دبیر سیزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی گفت: این جشنواره در دو بخش مسابقه ای و غیرمسابقه ای برگزار می شود که در بخش غیرمسابقه ای نمایشگاه و نشست های انتقال تجربه برگزار خواهد شد.
وی افزود: در بخش مسابقه ای نیز طرح های کسب و کار مورد ارزیابی و داوری قرار می گیرند که تاکنون ۶۶۵ طرح به دبیرخانه ارسال شده که از این تعداد ۴۰۲ طرح در بخش طرح کسب و کار دانشجویی و ۲۶۳ طرح در بخش آزاد بوده است.
دبیر سیزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی گفت: در بخش غیرمسابقه ای برنامه هایی در زمینه ارائه فرصت های سرمایه گذاری مبتنی بر فناوری، نشست های انتقال تجربه، معرفی ابزارها و مدل های نوین توسعه کارآفرینی، ارائه ابزارهای نوین تامین مالی و موضوع خیرین حامی کارآفرینی بررسی و نشست های تخصصی در این زمینه ها برگزار می شود.
خسروی اظهار داشت: جشنواره شیخ بهایی از سال ۸۲ توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان آغاز به کار کرد و در سال ۹۵ با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص موضوع اقتصاد مقاومتی این جشنواره به جشنواره کارآفرینی و فن آفرینی تبدیل شد.
وی تاکید کرد: در جشنواره امسال ۹۰ طرح ارزیابی شده جشنواره های سال های گذشته برای معرفی به شرکت ها و سرمایه گذاران ارائه می شود.
دبیر سیزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی خاطرنشان کرد: در جشنواره امسال با همکاری اتاق بازرگانی، فضایی در اختیار بازرگانان قرار می گیرد تا با استقرار در این فضاها بتوانند با صاحبان ایده و محصولات دانش بنیان گفتگو کنند.
بخش های مسابقه ای این جشنواره شامل فن آفرینان و طرح های کسب و کار و بخش های غیر مسابقه ای شامل فرصت های سرمایه گذاری، نشست های انتقال تجربه و معرفی ابزارها و مدل های نوین توسعه کارآفرینی است.

درباره نویسنده

مهشید غلامی

دیدگاه شما چیست