آخرین اخبار

فعالان دانش‌بنیان در رسانه ملی حمایت می‌شوند

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: بر اساس موافقت میان معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری و سازمان صداو سیما، کالاها و خدمات دانش‌بنیان، اختراعات ثبت شده و کارآفرینان برتر با دریافت تسیلات اضافه پخش تشویقی به منظور معرفی کالا و خدمت خود، حمایت می‌شوند.
دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان به حمایت سازمان صداوسیما از فعالان دانش‌بنیان اشاره کرد و گفت: رسانه ملی در سال جاری بر اساس سازو کار ویژه‌ حمایت از محصولات دانش‌بنیان، خدمات دانش‌بنیان، اختراعات ثبت شده و کارآفرینان برتر در رسانه ملی تسهیلات ویژه‌ای را ارائه می‌کند.
کرمی، نقش اثرگذار رسانه ملی را در ترویج و فرهنگ‌سازی حمایت از فعالان زیست بوم کارآفرینی و فعالان عرصه اقتصاد دانش‌بنیان یادآور شد وگفت: با توجه به ضرورت حمایت هرچه بیش‌تر از ارائه کنندگان محصولات و خدمات دانش‌بنیان، تولیدکنندگان دانش‌بنیان و صاحبان اختراعات ثبت شده، علاوه بر حمایت‌های موجود از صنایع و خدمات کشور نقش رسانه ملی نیز در ارائه تسهیلات به فعالان این حوزه راه‌گشا و اثرگذار خواهد بود .
دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری گفت: بر اساس این تسهیلات محصولات دانش‌بنیان از ۲۰۰ درصد ، خدمات دانش‌بنیان اختراع‌های ثبت شده و کارآفرینان برتر هریک ۳۰ درصد اضافه‌پخش تشویقی دریافت می‌کنند.
کرمی با تاکید بر خودداری از مراجعه حضوری متقاضیان برای ارائه تقاضای استفاده از این تسهیلات عنوان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان متقاضی بهره‌مندی از این تسهیلات می‌بایست درخواست خود را به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارائه کنند.
مشاور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری افزود: متقاضیان با مراجعه به سامانه امور مؤسسات و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند ضمن جزییات اطلاع از چگونگی بهره‌مندی از این تسهیلات، درخواست خود را ارائه کنند و معاونت علمی و فناوری، پس از بررسی مشخصات و احراز شرایط این شرکت‌ها، مجوز لازم برای بهره‌مندی از این تسهیل را به متقاضی ارائه می‌کند.
همان‌طور که پیش‌تر در خبرها آمده بود با پیگیری‌های معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری و با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، صرفاً کالاها و خدمات دانش بنیان اجرایی می شود که بر اساس ضوابط ابلاغی سازمان صدا و سیما، شرکتهای دانش بنیان برای تبلیغات در رسانه های زیرمجموعه سازمان صداوسیمای جمهوری اسلام ایران از اضافه پخش تشویقی آگهی‌های صداوسیما برای تبلیغات خود بهره‌مند می‌شوند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست