اخبار ایران و جهان فناوری

۸۰ هزار وام حمایتی از کسب و کارهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

پس از تعیین پست بانک به عنوان بانک توسعه ای و تخصصی حوزه ICT کشور از شهریورماه، این بانک آمادگی خود را برای پذیرش و تامین مالی و نیازهای اعتباری و سرمایه در گردش طرح های مطرح در حوزه ICT اعلام کرد و از تمام فعالان این حوزه خواست با مراجعه به بانک با شرایط سهل تری تامین مالی شوند.

دکتر فرحی مدیرعامل پست بانک ایران، با بیان این مطلب افزود: فعالان حوزه می توانند با ارایه طرح های خود به بانک یا سرمایه در گردش مورد نیاز مورد حمایت بانک قرار گرفته و بانک از محل منابع داخلی یا صندوق توسعه ملی، در حوزه ارزی و ریالی تسهیلات مورد نیاز آنها را تامین می کند.
وی با اشاره به این که این  تسهیلات سقف خاصی ندارد و متناسب با نیاز اعلامی خواهد بود، اظهار داشت: با توجه به نقش بانک به عنوان بانک توسعه ای و تخصصی حوزه ICT  کشور در زمینه حمایت از کسب و کارهای حوزه، این بانک آمادگی کامل دارد برای پذیرش طرح های حوزه ICT به تمام شرکت های بزرگ، متوسط و کوچک تسهیلات ارایه کند.
فرحی همچنین با اشاره به ارایه وام از طریق منابع وجوه اداره شده متعلق به وزارت ارتباطات در نزد بانک نیز گفت: پرونده متقاضیان وام توسط کمیته وام وجوه اداره شده به بانک برای پرداخت ابلاغ می شود و طی مراحل بعدی به ویژه ارایه مدارک و توجیه متقاضیان نسبت به میزان تسهیلات کمی زمان بر است ولی در حال اجرا است.
وی در ادامه با تاکید بر این که پست بانک به عنوان تنها بانکی که خرده بانکداری را در سطح کشور انجام می دهد، خدمت رسانی می کند، گفت: بانک در شش ماهه منتهی به امسال حدود ۸۰ هزار فقره وام خرد و اشتغالزای کوچک روستایی و شهرهای کم جمعیت پرداخت کرده است.
مدیرعامل پست بانک در عین حال از برنامه این بانک در خصوص ساماندهی این وام ها خبر داد و گفت: پست بانک در نظر دارد، با کارت اعتباری تا سقف ۵۰ میلیون تومان در حوزه شهر و روستا وام خرد و اشتغالزا را ساماندهی کند که طبیعتا هم گستردگی خواهد داشت هم شرایط سهل تر می شود.
وی با اشاره به صندوق امانت بانک نیز خاطر نشان کرد : در هشت شعبه بانک در سراسر کشور که امکان ایجاد صندوق امانت وجود داشت، این صندوق ایجاد شده است که دو شعبه در تهران دارای صندوق امانات هستند. اگر شرایط شعب دیگر هم فراهم باشد، امکان گسترش این صندوق ها وجود دارد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست