آخرین اخبار

تبادلات علمی دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه روسی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دومین اجلاس مشترک روسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه، با حضور وزیر علوم، تحقیقات فناوری، ۲۹ مهرماه ۹۵ به میزبانی دانشگاه تهران برگزار و طی آن تفاهم‌ نامه همکاری بین دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه دولتی پلی‌تکنیک پتر کبیر سن پترزبورگ منعقد شد.
این اجلاس مشترک به دنبال نخستین اجلاس دانشگاه‌های ایران و روسیه (در سال گذشته در مسکو)، برگزار شد و در آن وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رؤسای ۱۳ دانشگاه برتر ایران و ۱۸ دانشگاه برتر روسیه، در باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران گرد هم آمدند.
در ادامه اجلاس، در بعدازظهر در سه نشست با عناوین موضوعات تعیین شده، رؤسای دانشگاه های ایران و روسیه سخنرانی نمودند. دکتر برخورداری (رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران) و رؤسای دانشگاههای صنعتی اصفهان و دانشگاه صنعتی امیر‌کبیر و رؤسای چند دانشگاه روسیه در نشست سوم در مورد نقش دانشگاه در انتقال فناوری سخنرانی نمودند.
در مراسم اختتامیه اجلاس رؤسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه که به میزبانی دکتر ستاری(معاون علمی فناوری ریاست جمهوری) برگزار شد، چند تفاهم‌نامه همکاری ما بین دانشگاه های برتر ایران و دانشگاه های برتر روسیه امضاء و تبادل شد. از جمله تفاهم ‌نامه‌ امضاء شده توسط معاونین بین‌ الملل دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه دولتی پلی‌تکنیک پترکبیر سن پترزبورگ، تفاهم‌نامه توسط رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران و طرف مقابل مبادله شد.
این تفاهم‌نامه‌ها با هدف توسعه فعالیت‌های علمی و آموزشی، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره‌ های مشترک و انجام پژوهش‌های مشترک منعقد شده است.
سومین اجلاس مشترک رؤسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه سال آتی در روسیه برگزار خواهد شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست