آخرین اخبار

راه اندازی سامانه جمع آوری آمار آموزش عالی کشور

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

مراسمی به مناسبت گرامی داشت روز آمار و برنامه ریزی با حضور رئیس، معاونان و اعضای گروه پژوهش های آماری و فناوری اطلاعات موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی در این موسسه برگزار شد.
در این مراسم ابتدا دکتر نسرین نورشاهی رئیس موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی ضمن تبریک روز آمار در خصوص اهمیت گروه آمار و فعالیت های آن برای نظام آموزش عالی کشور سخنانی را بیان کرد و به تقارن سرشماری عمومی نفوس و مسکن که پایه برنامه ریزی های آتی کشور است با روز آمار اشاره کرد.
سپس دکتر رضا منیعی معاون پژوهشی موسسه از اهمیت ارائه آمار مورد تآیید موسسه به وزارت علوم برای تخصیص بودجه به دانشگاه ها مطالبی را بیان کرد و گفت : برای نیل به ارائه آماری دقیق، صحیح و معتبر، این موسسه بر اساس وظیفه خود نسبت به راه اندازی سامانه جمع آوری آمار آموزش عالی اقدام کرده است.
وی افزود: از جمله اطلاعاتی که توسط سامانه جمع آوری آمار آموزش عالی جمع‌آوری و عرضه خواهد شد ، آمار مربوط به بخش دانشجویان، دانش آموختگان، اعضای هیئت علمی و کارکنان کل موسسات آموزش عالی کشور می باشد.
در پایان این مراسم دکتر میرآبی عضو هیئت علمی گروه آمار، مهم ترین ویژگی سامانه مذکور را امنیت بالای سامانه، سرعت دریافت آمار و ارتباط دوسویه بین دانشگاه و موسسه بیان کرد.
گفتنی است کد کاربری و رمز عبور سامانه مذکور به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ارسال و هم اینک دانشگاه ها در حال ورود اطلاعات در سامانه می باشند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست