آخرین اخبار

مقام نخست IEEEXtreme در دست کدنویسان شریف

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

مسابقه IEEEXtreme مسابقه برنامه نویسی ۲۴ ساعته‌ی جهانی است که هرساله توسط انجمن IEEE برگزار می‌شود و دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که عضو این انجمن باشند می‌توانند در آن شرکت نمایند.
بنا بر این گزارش؛ دهمین دوره‌ی مسابقه‌ی جهانی IEEEXtreme در ۱ آبان سال جاری برگزار شد که در این مسابقات حدود ۲۵۰۰ تیم از سراسر دنیا حضور داشتند و ۱۵ تیم ایرانی نیز در دانشگاه صنعتی شریف به رقابت پرداختند.
تیم TeamMabva متشکل از علی بهجتی، امین بهجتی و علی اسدی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف توانستند برای دانشگاه و کشورشان افتخارآفرینی نمایند و با تلاششان رتبه اول دنیا را از آن خود کنند. در واقع در رتبه بندی اعلام شده بر اساس امتیاز تیم‌ها، این تیم به صورت مشترک با ۳ تیم دیگر از کشورهای سوئیس، استونی و استرالیا در رتبه اول قرار گرفته است ولی با توجه به زمان اجرای کد، در میان ۴تیم در جایگاه دوم است.
خاطرنشان می‌شود؛ ۱۲ تیم متشکل از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در مسابقات حضور داشتند که از این میان ۸ تیم شریفی با کسب رتبه‌های زیر ۱۰۰ این مسابقات معتبر توانستند افتخار آفرین باشند. تیم TeamMabva رتبه اول مشترک، و تیم‌های TeamSnake متشکل از علی زینالی، محمد روغنی و رضا سلطانی، BeheshBegoo متشکل از افروز جبل عاملی، ابوالفضل اسدی و محمدمهدی شکری، TeamEZGG متشکل از احسان پژوهشگر، سروش عبادیان و امیرحسین پویا، Kadkhoda متشکل از رضا رجبعلی، علی ستاری جاوید و امیر صباغی، TeamSMI متشکل از سید ایمان حسینی زوارکی، محمدرضا دانشور آملی و سپهر موسوی، TeamSEA متشکل از احسان مختاریان، سهیل شیبانی و آرمین بهنام‌نیا و Hanger متشکل از مهدی قربانی، محمدرضا صمصامی، پویان علی‌پناهی به ترتیب موفق به کسب رتبه‌های ۲۴، ۲۶، ۳۰، ۴۱، ۶۴، ۸۰ و ۸۵ شدند.
همچنین یک تیم شرکت کننده از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر رتبه ۸۸ را به خود اختصاص داد.
قابل ذکر است؛ این مسابقه در روز ۱ آبان از ساعت ۰۳:۳۰:۰۰ بامداد به وقت تهران آغاز شد و شامل ۲۴ مساله بود که هر مساله در طول ۲۴ ساعت به مرور در اختیار تیم‌ها قرار می‌گرفت. هر چند تا این لحظه نتایج رسمی مسابقه اعلام نشده است اما امتیاز تیم‌ها در پایان ۲۴ ساعت رقابت در کدنویسی، رتبه‌های ۱، ۲۴، ۲۶، ۳۰، ۴۱، ۶۴، ۸۰، ۸۵ و ۸۸ را از آن تیم‌های کشورمان کرده است.
مسابقات IEEEXtreme فرصت بسیار مناسبی برای تمرین مهارت کدنویسی، مدیریت زمان و منابع، حل مساله و حفظ تمرکز برای مدت زیاد، در قالب کاری تیمی در یک رقابت معتبر جهانی است.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این مسابقه به سایت این رقابت جهانی مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست