آخرین اخبار

سفیران مغز مهمان پژوهشسراهای کشور

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

طرح «سفیران مغز و شناخت» عنوان برنامه‌ای است که با همکاری وزارت آموزش و پرورش و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در ۷۰ مدرسه و پژوهش‌سرای کشور برگزار می‌شود.
سینا توکلی، دبیر کمیته دانش آموزی ستاد توسعه علوم و فناروی های شناختی معاونت علمی درباره برگزاری طرح سفیران مغز و شناخت اظهار کرد: بر این اساس دانشجویان نخبه رشته های پزشکی، روانشناسی و فنی و مهندسی به مدارس و پژوهش سراهای تهران و شهرستان ها می روند و در حوزه علوم و فناوری های شناختی و کارکردهای مغز به دانش آموزان آموزش میدهند. همچنین اینفوگرافی و روزنامه دیواری مرتبط با حوزه علوم شناختی نیز در مدارس و پژوهش سرا ها نصب خواهد شد.
وی با اشاره به برگزاری مسابقه دانش آموزی در همین راستا بیان کرد: در طرح سفیران مغز و شناخت علاوه بر آشنایی دانش آموزان با حوزه علوم شناختی این افراد با مسابقه ملی دانش مغز که با همکاری کمیته دانش آموزی ستاد و انجمن علوم اعصاب ایران برگزار می شود، آشنا می شوند. مرحله نخست این مسابقات آذر ماه سال جاری و مرحله نهایی فروردین ۹۶ برگزار می شود.
توکلی با اعلام اینکه باشگاه مغز و شناخت نیز تا پایان مهر ماه راه اندازی می شود و آشنایی دانش آموزان با این باشگاه از دیگر برنامه های این طرح است ابراز کرد: ٧٠ پژوهش سرا و مدرسه در تهران، کرج، اهواز، کردستان، کاشان، اصفهان ،یزد، رشت، کرمان، بیرجند و مشهد میزبان این برنامه هستند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست