آخرین اخبار

دانشگاه خواجه نصیر و یک رویداد بزرگ هوافضایی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دانش و صنعت هوافضا امروزه نقش مهمی را در تحولات کشورها و منطقه‌ها بازی می‌کنند. اثرگذاری این فناوری تا حدی است که شاید بتوان عمده‌ترین بودجه‌های تخصیص یافته در برخی کشورهای پیشرفته و یا حتی در حال پیشرفت را شامل محصولات شاخه‌ی هوافضا و یا زیرشاخه‌های آن دانست.
بدون تردید آنچه که چرخ این فناوری گسترده و حیاتی را به حرکت در می‌آورد، تحقیقات، پژوهش و فعالیت‌های علمی متخصصین و اندیشمندان دانشگاهی و صنعتی می باشد. سمینارها و کنفرانس‌های علمی نقش بسزایی در تشویق به تولید علم و دانش و تحقیق و پژوهش برعهده دارند. در این میان از آنجا که سالانه مهم‌ترین رویداد هوافضایی در کشور در قالب کنفرانس بین المللی انجمن هوافضای ایران خودنمایی می‌کند، میزان اهمیت و ارزش گذاری این همایش هرسال بیشتر از گذشته شده است.
دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی پس از برگزاری موفق دوره‌ی ششم این بار و در شانزدهمین دوره، کنفرانس بین المللی انجمن هوافضای ایران را برگزار می کند.
در این راستا دانشکده‌ی مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تلاش دارد تا با نگاهی جامع و بخصوص بین‌المللی کنفرانس شانزدهم را اجرا نماید به گونه ای که علاوه بر حضور باشکوه متخصصان داخلی، با ایجاد فضایی بین المللی حضور محققان دیگر کشورها نیز در کنفرانس پررنگ‌تر شده و نقش اثرگذار خود را در بهبود کیفیت فعالیت‌های این همایش مهم کشور ایفا نماید.
این کنفرانس شش محور اصلی دارد که شامل آیرو دینامیک، پیش رانش، دینامیک پرواز و کنترل، سازه های هوا فضایی، علوم و فناوری فضایی و مدیریت صنایع هوا فضا می باشد و صاحب نظران می توانند تا اواخر آبان ماه سال جاری ارسال نمایند.
گفتنی است در حاشیه این کنفرانس نمایشگاهی از شرکت های دانش بنیان و شرکت های هوا فضایی خصوصی، دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان مراکز دولتی برگزار می شود، همچنین تعداد قابل توجهی کارگاه های آموزشی در بازه های زمانی مختلف برگزار خواهد شد.
قابل ذکر است این کنفرانس در روزهای سوم تا پنجم اسفند ماه سال جاری در دانشکده هوا فضای دانشگاه خواجه نصیر برگزار شده و بزرگترین رویداد هوافضایی کشور محسوب می شود.

 

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست