آخرین اخبار

جشنواره «کارآفرین کوچک» فرهنگسازی کارآفرینی و پرورش فناوران فردا

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

دکتر محمد تقی احمدیان دبیر جشنواره کارآفرین کوچک در خصوص این جشنواره اظهار داشت: جشنواره کارآفرین کوچک با هدف آموزش فرآیند کارآفرینی و مهارت های شغلی مورد نیاز کودکان و نوجوانان برگزار می شود.
عضو هیات علمی دانشگاه شریف گفت: ثبت نام این جشنواره از طریق عضویت در سایت wikiwall.ir به صورت آنلاین در بستر اینترنت از روز ۲۴ مرداد ماه همزمان با میلاد باسعادت حضرت ثامن الائمّه علی بن موسی الرضا آغاز گردیده و تا ۲۰ آبان ماه ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام در جشنواره به صورت فردی یا گروهی و در قالب های متن، فایل صوتی، ویدئو، نقاشی و… صورت می پذیرد گفت: افراد منتخب این جشنوراه در هفته پژوهش امسال معرفی و تقدیر خواهند شد.
دکتر احمدیان، کسب دانش مربوط به کارآفرینی، شناسایی و تحریک استعدادها و مهارتهای کارآفرینانه دانش آموزان، تلاش در ترویج کارآفرینی به عنوان فلسفه زندگی، ارتقاء دانش، مهارت‌ها و نگرش‌های کارآفرینانه، ترویج و گسترش فرهنگ، دانش و مهارت کارآفرینی و تلاش در نهادینه سازی روح و تفکر کارآفرینی در ابعاد مختلف آموزش را از اهداف کلی و مهم این جشنواره عنوان کرد.
وی عنوان کرد: در این جشنواره، فرایند شناسایی پتانسیل کارآفرینانه در کودکان و نوجوانان و هدایت دانش آموزان بر اساس ارزیابی ها، برنامه های تقویت پتانسیل کارافرینانه صورت می پذیرد و در کنار برنامه های آموزش مجازی، برنامه های آموزش و مشاوره حضوری و برگزاری آزمایشگاه کارآفرینی ویژه کارآفرینان کوچک نیز برگزار می شود.
احمدیان اضافه کرد: جشنواره کارآفرین کوچک، درصدد است با ارائه مهارت¬های شغلی و اجتماعی مورد نیاز دانش آموزان، روحیه کارآفرینانه را در آنان تقویت بخشد و آن¬ها را در تمام عرصه های زندگی آتی شان توانمند سازد.
وی گفت: در این جشنواره دانش آموزان در رابطه با مفاهیم مرتبط با کارآفرینی محتواهای خود را از طریق سایت wikiwall.ir ارسال کرده و با یکدیگر به اشتراک می گذارند. که پس از انتخاب بیست نفر برتر ضمن ۳۰ ساعت دوره های آموزشی کارآفرینی برای تبدیل ایده های آنان، آثار و محتوای خوب دانش آموزان خریداری شده و چک خرید به همراه لوح تقدیر در مراسم صبحگاه مدرسه آنها با حضور مسئولین اهدا خواهد گردید.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت دانش بنیان آینده پژوهان ابرزندگی برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: در این جشنواره کودکان و نوجوانان در همه مقاطع تحصیلی می توانند شرکت داشته باشند.
وی در پایان گفت علاقمندان برای شرکت در این جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.wikiwall.ir مراجعه کرده و در جریان جزئیات آن قرار بگیرند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست