آخرین اخبار

ایران، میزبان نخستین کنفرانس سرطان غرب آسیا

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نخستین کنفرانس سرطان غرب آسیا با هدف بررسی جنبه های مختلف و دستاوردهای جدید پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان با حضوراستادان، متخصصان داخلی و صاحب نظرانی از ۱۵کشور از جمله کانادا، اتریش، آمریکا، فرانسه، انگلیس، ترکیه، عراق و مصر به میزبانی ایران در تاریخ ۲۷ لغایت ۲۹ آبان ما سال جاری به مدت سه روز در کتابخانه ملی برگزار می شود.
دکترفرهاد سمیعی، دبیر اجرایی این کفرانس علمی بیان کرد: جنبه های سلولی و مولکولی سرطان، تصویربرداری و مداخلات تهاجمی در سرطان، داروسازی بالینی در مباحث سرطان، بدخیمی های خونی، جراحی سرطان، تومورهای توپر، دیدگاه های روانشناختی در سرطان از جمله موضوعات مورد بحث در این کنفرانس است.
سمیعی به رشد فزاینده ابتلا به سرطان در سنین مختلف اشاره کرد و گفت : این بیماری یکی از دلایل اصلی مرگ ومیر در کشورهای مختلف است و از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان بحران خاموش جامعه بشری عنوان شده است.
وی گفت: آلودگی های صنعتی و محیطی «هوا، آب و غذا» روند بروز سرطان را در کشورهای در حال توسعه تشدید کرده و بار سنگین فزاینده هزینه های درمانی را بر دولت ها و خانواده ها در این کشورها تحمیل کرده است.
دبیر اجرایی اولین کنفرانس سرطان غرب آسیا به برنامه جامع ملی کنترل سرطان اشاره کرد و افزود : سازمان ملل به کشورهای عضو توصیه می کند که با تنظیم این برنامه به ابعاد مختلف پیشگیری، تشخیص، درمان و طب تسکینی موثر در سرطان های مختلف بپردازند.
سمیعی خاطر نشان کرد: در ایران نیز اساتید علمی و مسئولان ذیربط با توجه به آمار نگران کننده رشد فزاینده این معضل، در تلاشند تا اقدامات همه جانبه موثری در این زمینه ساماندهی کنند.
عضو هیات مدیره انجمن علمی سرطان ایران اظهار کرد: این انجمن برای ارتقای امور آموزشی، پژوهشی، درمانی و برخورد صحیح با این معضل فزاینده زندگی صنعتی و همچنین جهت کمک به پیشبرد برنامه جامع سرطان، برنامه های علمی همچون این کنفرانس را در دست اجرا دارد.
قابل ذکر است علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانند به سایت نخستین کنفرانس سرطان غرب آسیا مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست