آخرین اخبار

ناسا، رونمایی از بستر پرواز هواپیماهای الکتریکی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

ناسا به منظور رسیدن به اهداف بلندپروازانه خود و تبدیل پرواز هواپیماها به نیروی محرکه الکتریکی در دهه آینده، یک پژوهش جدید در ایستگاه Plum Brook مرکز تحقیقاتی گلن ناسا در اوهایو (NASA Glenn Research Center’s Plum Brook Station in Ohio) انجام داده است.
این بستر آزمایشی هواپیمای الکتریکی ناساNEAT موقعیتی مناسب برای مهندسان ناسا برای طراحی، توسعه و آزمایش هواپیمای الکتریکی مانند GL–۱۰ Greased Lightning VTO و LEAPTech wing است.
اگرچه این پرواز الکتریکی به منظور افتتاح این بستر جدید ناسا نبود، زیرا در اولین آزمایش، NEAT در ماه سپتامبر از یک منبع قدرت ۶۰۰ ولت برای آزمایش یک سیستم الکتریکی استفاده کرد تا بتواند به طور حقیقی یک یا دو هواپیمای شخصی و کوچک را نیرودهی کند.
هدف کوتاه مدت این سازمان تبدیل NEAT به یک بستر آزمایشی انعطاف پذیر است تا بتواند سیستم‌های قدرتی را برای حتی هواپیماهای مسافربری بزرگتر بدون آسیب به چیزی در روند ساخت بسازد و آزمایش کند.
هدف بلند مدت ناسا نیز ساخت سیستم قدرتی ۲۰ مگاواتی است که در عین سبک بودن به اندازه کافی قدرتمند باشد و توانایی بلند شدن از روی زمین را داشته باشد.
یکی از محققان این پژوهش اظهار کرد: ما قصد داریم اندازه این موتورها را افزایش دهیم و در سال آینده از همان فناوری برای آزمایش وسایل با قدرت بالاتر بعدی استفاده کنیم.

منبع: ایسنا

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست