اخبار ایران و جهان

برگزاری همایش نانو با حضور کشورهای خارجی

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

مجلس آرا از برگزاری همایش نانو با حضور کشورهای خارجی خبرداد وگفت: فرهادی، مهمان ویژه افتتاحیه خواهد بود.

صبح امروز، نشست خبری ششمین همایش ملی علوم و فناوری نانو در دانشگاه خوارزمی برگزار شد. در این نشست، محمدحسین مجلس آرا دبیر ششمین همایش ملی علوم و فناوری نانو، گفت: این کنفرانس هفته آینده در روزهای ۵، ۶ و ۷ آبان‌ماه در محل پردیس خوارزمی کرج برگزار می شود. همایش هر دوسال یک بار با همکاری یکی از دانشگاه ها برگزار می گردد که امسال دانشگاه خوارزمی همکار ما در برگزاری این همایش است.
وی ادامه داد: برای برگزاری این همایش اقداماتی از جمله تشکیل کمیته های اجرایی و علمی برنامه ریزی برای تشکیل نمایشگاه و جلسات مختلف و دعوت از سخنرانان انجام شد و همزمان با این همایش ۱۰ کارگاه برگزار می شود. همچنین بطور همزمان دو امتحان ملی و بین المللی بدون هیچ هزینه در حوزه فناوری تشکیل می شود.
مجلس آرا در خصوص محورهای همایش توضیح داد:در این همایش محورهایی نظیر نانوفیزیک، نانو الکترونیک، نانو محاسبات و نانو پزشکی ، نانو دارویی و همه حوزه های مرتبط بانانو بررسی می شوند ۷۵۰مقاله به طور کلی به دبیرخانه ارسال شده که از این تعداد ۵۰۰ مقاله پذیرفته شده است و بناشده که این ۵٠٠ مقاله به صورت شفاهی یادر قالب پوستر ارائه شود.
مجلس آرا به حضور کشورهای خارجی در کنفرانس اشاره کرد وگفت: در این همایش متخصصانی از کانادا، انگلستان، کرواسی، مالزی ، هندوستان، ترکیه و عراق حضور دارند و در مراسم افتتاحیه فرهادی وزیر علوم در کنار سایر مسئولان این وزارتخانه، نظیر سالارآملی به همراه دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری «سعید سرکار»، حضور خواهند داشت.
وی در پایان گفت: درکنار همایش، نمایشگاه دستاوردهای نانو، نیز برگزارمیشود و رادیو نانو به دو زبان انگلیسی و فارسی اطلاعات را به علاقمندان ارائه می دهد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست