آخرین اخبار

راه اندازی اولین شتابدهنده فناوری در غرب کشور

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

هفته آینده با حضور مسئولان کشوری و استانی شتابدهنده فناوری تیک به عنوان اولین شتابدهنده فناوری کاملا خصوصی غرب کشور با همکاری پارک علم و فناوری کرمانشاه بصورت رسمی راه اندازی می شود.
مجتبی گراوندی، مدیرعامل شتابدهنده فناوری تیک با اشاره به موضوع فعالیت این مجموعه با عنوان مدیریت فناوری وسرمایه گذاری ریسک پذیر اظهار داشت: “شتابدهنده فناوری تیک ” فضایی برای رشد کسب و کار بدون ترس از شکست،دریافت مشاوره از منتورهای واقعی،توسعه فناوری در یک فضای زیبا و جذاب کاری،دسترسی به همکاریهای استراتژیک و‌ سرمایه گذاران ریسک پذیرمی باشد.
گراوندی گفت: افراد صاحب ایده و شرکت های کوچک با ورود به مرحله پیش شتابدهی به مدت ۲ ماه ودر صورت عبور از این مرحله در مرحله شتابده به مدت ۴ماه و در مجموع در یک دوره ۶ماهه می‌توانند از فضای کاری،آموزش و خدمات کسب کار، مشاوره، مدیریت، سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه این مجموعه استفاده نمایند.
مدیرعامل شتابدهنده فناوری تیک افزود: در استارت آپ ها به دنبال مجموعه ها، افراد و تیم‌هایی هستیم که قدرت بیشتری داشته باشند و با این شرایط و به دلیل خصوصی بودن مجموعه تیک برای شروع در سال اول فعالیتمان پیش بینی ما همکاری با یک یا دو شرکت موفق در سال است.
وی در پایان با اشاره به نو بودن فعالیت شتابدهنده ها در ایران خواستار رفع برخی از موانع حقوقی در نحوه فعالیت و همکاری با افراد و شرکت ها شد و اظهار داشت: مراکز رشد و پارک های علم و فناوری نیز در ابتدای فعالیت های خود در ایران در ابتدای دهه ۸۰ کاملا ناشناخته کار خود را آغاز کردند، اما به مرور زمان مورد قبول جامعه علمی کشور قرار گرفتند که امیدواریم با کمک جامعه فناوری استان شامل دانشگاه ها، انجمن های علمی، صاحبان ایده، پارک های فناوری و مراکز رشد و همچنین رسانه های مختلف مجمومه ما نیز منجر به تولید ثروت از مسیر دانش شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست