آخرین اخبار

انتشار و توزیع کتاب “اطلس تجهیزات دریایی ایران”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

وجود اطلاعات یکپارچه و منسجم در حوزه صنایع دریایی کمک بزرگی به شناخت و تصمیم گیری در این صنعت استراتژیک خواهد کرد از این رو ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی اقدام به تولید و انتشار کتاب “اطلس تجهیزات دریایی ایران” کرده است. این کتاب در هجدهمین همایش و نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی میان علاقه مندان توزیع خواهد شد.
لازم به ذکر است کتاب “اطلس تجهیزات دریایی ایران” با هدف انعکاس توانمندی داخلی در صنعت ساخت تجهیزات دریایی و افزایش قدرت تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی استراتژیک و همچنین به منظور حمایت از صنعت مذکور و در نهایت جلوگیری از واردات این‌گونه تجهیزات از خارج منتشر شده است.
این کتاب اطلاعاتی نظیر مشخصات تجهیزات دریایی تولید داخل، تصاویر محصولات و مشخصات شرکت تولید کننده به تفکیک گروه تولیدی و همچنین در دو زبان فارسی و انگلیسی را در اختیار علاقه‌مندان و فعالان این حوزه قرار می‌دهد.
کتاب “اطلس تجهیزات دریایی ایران” با هدف انعکاس توانمندی داخلی در صنعت کشتی سازی و افزایش قدرت تصمیم گیری و برنامه ریزی استراژیک و همچنین به منظور تولید شناور در داخل کشور و حمایت از صنعت کشتی سازی و در نهایت جلوگیری از واردات شناور از خارج، به چاپ رسیده است.
این کتاب اطلاعاتی همچون تجهیزات به آب اندازی و از آب گیری، تجهیزات اصلی یاردها، اسکله‌ها، پارکینگ‌ها و کارگاه‌ها، ظرفیت سالیانه ساخت و تعمیر شناور همچنین شناورهای ساخته شده به تفکیک یارد سازنده را در اختیار علاقه مندان و فعالان این حوزه قرار می دهد.
اطلس تجهیزات دریایی ایران و نسخه دوم اطلس کشتی سازی های ایران (سال ۱۳۹۵) به صورت عمومی در هجدهمین همایش صنایع دریایی و نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی توزیع و در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.
شایان ذکر است، هجدهمین همایش صنایع دریایی و نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی در تاریخ ۲۷ تا ۳۰ مهرماه سال جاری توسط انجمن مهندسی دریایی ایران با همکاری منطقه آزاد کیش و ارگانهای دریایی کشور در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست