آخرین اخبار

آشنایی با تجهیزات موتورخانه و اصول احتراق

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

مدیریت تحصیلات تکمیلی و آموزش‌های تخصصی با همکاری پژوهشکده مکانیک سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران دوره آموزشی کارشناس و تکنسین سیستم احتراق دیگ و مشعل موتورخانه را از اول آبان به مدت دو روز برگزار می‌کند.
بر اساس ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶، تمامی دستگاه‌های دولتی موظفند نسبت به اخذ معاینه فنی موتورخانه‌های خود (موضوع استاندارد ملی ۱۶۰۰۰) از شرکت‌های تأیید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران اقدام کنند. بدیهی است که اجرای این طرح بدون داشتن پشتوانه علمی و منابع انسانی متخصص منجر به اجرای نادرست و از بین رفتن اثربخشی آن خواهد شد.
دفتر نظارت بر استاندارد معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد ایران با همکاری سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و انجمن احتراق ایران اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی مخصوص کارشناسان شرکت‌های بازرسی فنی متقاضی دریافت گواهی‌نامه تأیید صلاحیت در حوزه این استاندارد ملی کرده‌ است.
سرفصل این دوره آموزشی شامل آشنایی با تجهیزات موتورخانه، اصول احتراق، سیستم سوخت‌­رسانی، انواع مشعل و فناوری‌های نوین مرتبط به آن، معرفی انواع و اجزای دیگر، دودکش و الزامات معاینه فنی موتورخانه است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست