آخرین اخبار

در مورد دندانپزشکی دیجیتالی بیشتر بدانیم

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

انجمن دندانپزشکان عمومی ایران دی ماه امسال میزبان یازدهمین کنگره علمی سالانه  این انجمن با محوریت دندانپزشکی دیجیتال، اصول، کارایی و محدودیت های آن هستند.
دکتر لیلا صدقی، رئیس کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در مورد هدف از انتخاب این موضوع برای این دوره از کنگره گفت: سالیان زیادی است که دندانپزشکی دیجیتال در حوزه های مختلف تشخیصی و درمانی دندانپزشکی به خصوص رادیولوژی فک، دهان و صورت، پروتز ارتودنسی، اندو و جراحی های ایمپلنت وارد شده است و حتی برای کلاسه بندی پرونده بیماران و بایگانی آنها و نوبت دهی و اطلاع رسانی به بیماران از روش های رایانه ای استفاده می شود.
صدقی افزود: در بیشتر کشورهای دنیا این روند به صورت معمول انجام می شود اما در کشور ما در بسیاری از مراکز درمانی و پزشکی هنوز کارها به صورت کاغذی انجام می شود.
رئیس یازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با بیان این که بیش از سه هزار نفر در این دوره از کنگره شرکت می کنند، اظهار کرد: در این کنگره حدود ۶۰ پنل تخصصی ارائه می شود که در هر کدام حداقل سه تا چهار نفر از اساتید درخصوص تازه ترین دستاوردهای علمی سخنرانی خواهند کرد.
صدقی گفت: از آنجا که لازم است متخصصان دندانپزشکی و پزشکان عمومی که در مناطق دوردست در حال خدمت رسانی هستند، از سطح علمی خوبی برخوردار باشند، در این کنگره تلاش می شود سطح علمی این متخصصان با آگاهی یافتن از درمان ها، وسایل و تجهیزات نوین دندانپزشکی ارتقا یابد.
وی افزود: علاوه بر دندانپزشکی دیجیتال، تازه ترین دستاوردها در خصوص موضوعاتی مانند لیزر و سرامیک های دندانی نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.
صدقی با بیان اینکه همکاران دندانپزشک از سراسر کشور تا ۲۸ مهرماه فرصت دارند مقالات خود را به دبیرخانه این کنگره ارسال کنند، افزود: هفتم آبان ماه جلسه بررسی مقالات برای صدور مجوز سخنرانی برگزار می شود.
رئیس یازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در مورد برنامه های جانبی این کنگره گفت: در حاشیه این کنگره نمایشگاهی از مواد و تجهیزات دندانپزشکی با حضور شرکت های فعال در این حوزه برپا می شود.
یازدهمین کنگره سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران از ۲۱ تا ۲۴ دی ماه  به مدت چهار روز در سالن همایش های برج میلاد برگزار می شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست