آخرین اخبار

دومین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با همکاری دانشگاه فردوسی، پژوهشگاه رویان و دانشگاه علوم پزشکی مشهد “سومین کنگره ملی و دومین کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی” را از ۳۰ فروردین تا اول اردیبهشت ۹۶ به مدت سه روز برگزار می‌کند.
در همین راستا دکتر حمیدرضا بیدخوری، دبیر اجرایی این کنگره علمی بیان کرد: کنگره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، بستری برای دانشمندان جوان و با تجربه فراهم می‌آورد که ایده‌ها و روش های نوآورانه خود را در پیشرفت های اخیر این زمینه در سطوح ملی و بین المللی به اشتراک بگذارند.
دبیر اجرایی دومین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی ادامه داد: این کنگره در ۱۲ محور پلاستیسیته سلولی و برنامه‌ریزی مجدد، شبکه‌های ژنی و اپی‌ژنتیک، سلول بنیادی برای درمان، مدلسازی بیماری، و اکتشاف دارویی، مهاجرت سلولی و خانه‌گزینی آن، درمان‌های نوآورانه با سلول‌های بنیادی مزانشیمی، ژن درمانی و سلول‌های بنیادی، سلول‌های بنیادی و سرطان، فرصت‌ها و چالش‌ها برای تجاری‌سازی سلول درمانی، پزشکی ترجمانی سلول درمانی، مسائل اخلاقی در پزشکی بازساختی، مرزهای دانش در مهندسی بافت و ایمنوسل تراپی – انقلابی در درمان بیماری‌ها برگزار خواهد شد.
معاون پژوهش و فناوری سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با بیان اینکه شروع ثبت نام و ارسال مقالات به کنگره از ۱۶ مردادماه سال جاری آغاز شده است، بیان داشت: مهلت ارسال خلاصه مقالات به کنگره ۱۵ دی ماه، داوری خلاصه مقالات ۵ اسفندماه سال جاری و اعلام نتایج داوری خلاصه مقالات نیز ۱۵ اسفندماه سال جاری می‌باشد.
به گفته وی، پایان ثبت نام ۲۵ اسفند ۹۵ و پایان ثبت نام دیرهنگام در کنگره نیز ۲۵ فروردین سال ۹۶ خواهد بود که شرکت کنندگان می بایست جهت ثبت نام به سایت سومین کنگره ملی و دومین کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست