آخرین اخبار

“سبز کوه” گامی استوار و زنده

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

ایده‌پردازی در حوزه علوم نوپا و دانش‌بنیان به عنوان نخستین گام برای تبدیل علم به ثروت، جلب و هدایت سرمایه‌گذاری است، بنابراین اگر این گام به‌درستی و متقن برداشته شود، طی‌کردن ادامه مسیر سهل‌تر خواهد شد.
بنا بر همین ضرورت بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری در صدد است جشنواره ایده‌پردازی «سبز کوه» را با شعار هدایت، مهارت و حمایت در سالی که به‌نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده است، برگزار کند.
حوزه‌های فنی-مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، کشاورزی و محیط‌زیست، علوم پایه، مدیریت و برنامه‌ریزی، علوم انسانی و مدیریت شهری و حوزه پزشکی و بهداشت ازجمله موضوعات در نظر گرفته شده برای جشنواره «سبز کوه» است.
گفتنی است “سبز کوه” با هدف ایجاد نشاط اجتماعی و فرهنگی، اصلاح نگرش اقتصاد مقاومتی، شناسایی فن آفرینان عرصه های مختلف علمی و تحقیقاتی استان، فرصت سازی مناسب برای صاحبان ایده و غیره برگزار می شود و برندگان آن در هفته پژوهش و فناوری اعلام می گردند و علاوه بر برخورداری از جوایز نقدی، می‌توانند از تسهیلات مراکز علمی و پژوهشی استان در مسیر تبدیل ایده به عمل برخوردار شوند.
قابل ذکر است شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد است و علاقمندان تا ۱۰ آبان ماه سال جاری فرصت دارند با مراجعه به وبگاه «جشنواره ایده سبزکوه» ایده‌های خود را در سامانه ثبت کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست