آخرین اخبار

درخواست بهزیستی کشور از محققان، بررسی علل ژنتیکی ناشنوایی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

امروز (دوشنبه ۱۹ مهرماه)  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری میزبان بهزاد سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، دکترانوشیروان محسنی بندپی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی ، دکتر احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر، و جمعی از روسای مراکز کاشت حلزون شنوایی و جراحان و متخصصان گوش، حلق و بینی برای رونمایی از + tapps در حوزه کاشت حلزون شنوایی بود.
دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین رونمایی در مقام رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی و بعنوان پزشک و متخصص گوش و حلق و بینی و استاد راهنما و مشاور این پروژه حاضر شده بود.
دکتر انوشیروان محسنی بندپی در مراسم رونمایی + tapps  برای بیماران کاشت حلزون شنوایی ساخت ایران اظهار داشت: ناشنوایی یک معلولیت پنهان است و بررسی نشان می‌دهد ۲ الی ۴ نفر از هر هزار تولد به مشکل ناشنوایی مبتلا هستند.
وی با تأکید بر اینکه باید پوشش غربالگری را در کشور افزایش دهیم تصریح کرد: از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تولد، یک میلیون و ۷۶ هزار نفر غربالگری شدند و امسال تعهد کردیم این پوشش به بالای ۹۰ درصد برسد.
رئیس سازمان بهزیستی ایران با اشاره به اینکه ۵۰ درصد مشکلات ناشنوایی ناشی از اختلالات ژنتیکی است خاطرنشان کرد: در برخی از استان‌ها این شیوع بیشتر است و نیازمندیم در این استان‌ها ژن‌های ایجاد این اختلالات را شناسایی کنیم و در این زمینه از دانشگاه‌ها می‌خواهیم علت‌های ژنتیکی ناشنوایی را مورد بررسی قرار دهند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست