آخرین اخبار

«اکسیر» زنجان برای موضوعات شهری و گردشگری

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

رویداد کارآفرینانه ایرانی ویژه دانشجویان با عنوان اختصاصی «اکسیر» به همت معاونت پژوهشی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی طراحی شده و در اولین گام در باشگاه علمی و فرهنگی دانشجویان جهاد دانشگاهی زنجان برگزار می شود. این رویداد استارت آپی با نظارت محتوایی ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی ریاست جمهوری و با مطالعه رویدادهای مختلف جهانی ودر نظر گرفتن نقاط ضعف و قدرت تجربیات داخلی طراحی شده و مدل طراحی شده به دانشجویان و فارغ التحصیلان این امکان را می دهد که بتوانند به یک ایده بکر و ناب دست یابند و بعد از آن در راستای ترویج همکاری های تیمی با دانشجویان دیگر استفاده کنند.
همچنین تبدیل ایده به یک کسب و کار نوپا با قابلیت اجرا و جذب برای سرمایه گذاران با نگاه ویژه به مساله آموزش از جمله ویژگی های «اکسیر» است و بر همین اساس رویداد استارت آپی اکسیر با محوریت موضوعات «مدیریت شهری» و «گردشگری» به‌صورت مشترک توسط باشگاه علمی و فرهنگی دانشجویان جهاددانشگاهی زنجان و معاونت پژوهشی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی پنجم و ششم و هفتم آبان ماه سال جاری در زنجان برگزار می شود.
در این برنامه شرکت‌کنندگان با قرار گرفتن در فضای مشترک کارآفرینانه به فعالیت هم زمان با خلاقیت می‌پردازند و در فضای کار تیمی با روش‌ها و ابزارهایی که آموخته‌اند به ایده‌پردازی و ارزیابی ایده و طراحی یک ارزش قابل پیاده‌سازی و سودمند پرداخته و در نهایت نتایج کار خود را به داوران ارائه می‌کنند.
همه دانشجویان سطوح مختلف رشته‌های مهندسی، مدیریت، علوم‌انسانی و هنر در استان می‌توانند در رویداد استارتاپی «اکسیر» زنجان شرکت کنند. همچنین برای آشنایی شرکت‌کنندگان با مفاهیم پایه، دوره آموزشی یک‌روزه‌ای در قالب پیش‌رویداد در ۲۸ مهر ماه برگزار خواهد شد.
قابل ذکر است “اکسیر” زنجان در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۵ و ۶ آبان‌ماه در این استان برگزار می شود و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت رویداد استارت آپی اکسیر مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

۱ دیدگاه

  • سلام ایکاش جهاد زنجان به جای این همه نا کار آمدی به فکر توسعه کار افرینی بود
    اولا که داور ها توی رویداد های استارتاپی باید از بخش خصوصی و کار آفرین باشند نه مدیران دولتی و شبه دولتی که از این موضاعات اصلا اطلاع ندارند
    دوما منتور ها باید از افرادی باشند که حداقل یک بار یک کسب وکار موفق برای خودشان راه اندازی کرده باشند نه یه سری آفراد که یا تازه از دانشگاه بیرون اومدن و یا توی ادارات دولتی و شبه دولتی کارمندن و نه استاد های دانشگاه که دنبال منافع خودشونن

دیدگاه شما چیست