اخبار ایران و جهان

پزشکی آزاد کیش؛ پر!

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

در روزهای اخیر، اتفاقی عجیب در دانشگاه آزاد اسلامی رخ داده که تعدادی از متقاضیان و پذیرفته شدگان سال جدید این دانشگاه را سردرگم و بسیاری از اصحاب رسانه را متعجب نموده است. در راستای همین رویداد، تعدادی از پذیرفته شدگان این دانشگاه نامه ای اعتراضی تنظیم کرده و برای مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده، ارسال نموده اند و در ساختمان مرکزی این دانشگاه تجمع اعتراضی داشته اند.
ماجرا از این قرار است که پس از کنکور سراسری امسال دانشگاه آزاد اسلامی و انتخاب رشته این دانشگاه، تعدادی از داوطلبان کدرشته ای را که مربوط به پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه آزاد واحد کیش ترم بهمن، بوده انتخاب نموده اند و پس از اعلام قبولی از طرف دانشگاه برای ثبت نام مراجعه کرده و ضمن ارائه مدارک لازم و ۵۰ میلیون تومان سفته های ضمانتی، از طرف دانشگاه نام کاربری و رمز عبور سایت برای پرداخت شهریه نیز در اختیار آن ها قرار گرفت.
اما اکنون خبری عجیب منتشر شده مبنی بر اینکه این کدرشته ها قابل قبول نیستند و مجوز لازم برای ارائه مدرک را ندارند! خبری که به سادگی نشان می دهد با توجه به پایان رسیدن زمان انتخاب رشته و قبولی در دانشگاه ها چه سرنوشت تلخ و ناگواری در انتظار این داوطلبان می باشد.
در پیگیری های صورت گرفته توسط این افراد دانشگاه آزاد اسلامی عذری بدتر از گناه آورده و مسئولیت این اشتباه را بر عهده واحد این دانشگاه در کیش قرار داده است! معلوم نیست که در کجای دنیا چنین اتفاقی رخ می دهد که کد رشته ای برای پذیرش به داوطلب ارائه می شود سپس پس از پایان مهلت انتخاب و تایید قبولی فرد، کد رشته اعلام شده را غیر قابل قبول و پذیرش این افراد را کان لم یکن تلقی می نمایند؟!
در حال حاضر هنوز مسئولی از طرف دانشگاه آزاد در این خصوص توضیحی ارائه نداده است و خبرنگار ما که صبح امروز نیز به ساختمان مرکزی این دانشگاه مراجعه کرده در جستجوی پاسخی در این زمینه است.
متن نامه اعتراضی تهیه شده از طرف این داوطلبین از اینجا قابل مشاهده می باشد.

 دانشگاه آزاد - نامه

دانشگاه آزاد - نامه

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست