آخرین اخبار

مسابقه ملی طراحی صنعتی امیرکبیر

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

انجمن علمی دانشجویی دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر و انجمن کتیا ایران در پاییز امسال، اولین دوره مسابقات ملی”طراحی صنعتی با نرم افزار کتیا” را با هدف رقابت علمی، آشنایی صنعتگران با طراحان لایق و حرفه ای در دانشگاه ها، ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه با صنعت و ترغیب دانشجویان برای فراگیری نرم افزارهای صنعتی برگزار می کنند.
سید صادق اقتصادی، دبیر مسابقات طراحی صنعتی با نرم افزار کتیا درباره جزییات این رویداد گفت: این رقابتها با تکیه بر قوای علمی و نیروی دانشجویی، تجربه و هدایت اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک و با حمایت مسئولان دانشگاه و صنعت و بر اساس نیاز صنایع کشور در بخش طراحی تدارک یافته است.
وی افزود: این مسابقه میزبان گروه های مختلف از جمله دانشجویان، متخصصان و کارشناسان صنایع خواهد بود و بنا داریم با تداوم آن، دانشجویان و متخصصان توانا را به صنایع مربوطه معرفی کنیم تا گامی موثر در ارتباط صنعت با دانشگاه و همچنین رشد و پیشرفت صنایع کشور برداشته باشیم.
اقتصادی درباره زمان بندی مسابقات طراحی صنعتی با نرم افزار کتیا نیز توضیح داد: تاریخ ثبت نام داوطلبان از پنجم مردادماه آغاز شده و تا ۲۵ مهر ادامه دارد که درصورت استقبال و وجود تقاضا، تا ۳۰ مهرماه قابل تمدید خواهد بود.
وی ادامه داد: مرحله اول مسابقات در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ آبان برگزار می شود و نتایج این مرحله نیز در فاصله زمانی ۲۰ تا ۲۲ آبان اعلام خواهد شد.
اقتصادی تاریخ دومین مرحله این مسابقات را روز پنجشنبه ۴ آذرماه ذکر کرد و گفت: نتایج مرحله دوم رقابتها از ۱۵ تا ۲۲ آذرماه اعلام می شود و زمان برگزاری مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان به همراه اعطای تندیس به سه نفر برتر هر بخش، روز دوشنبه ۲۹ آذر خواهد بود.
وی درخصوص نحوه برگزاری مسابقه طراحی صنعتی نیز گفت: رقابتها طی دو مرحله صورت می گیرد که در مرحله نخست، ثبت نام کنندگان به ۶۰ سوال چهار گزینه ای بر اساس آزمون بین المللی کتیا پاسخ خواهند داد و مرحله دوم آزمون به صورت عملی برای قبول شدگان مرحله اول و با استفاده از نرم افزار کتیا در رایانه شخصی شرکت کنندگان در یکی از ۵ حوزه تخصصی مشخص برگزار می شود.
اقتصادی خاطرنشان کرد: حوزه های تخصصی آزمون شامل طراحی سطوح، مهندسی معکوس، ماشینکاری و تولید فایل های ساخت به کمک کتیا، متحرک سازی و ساخت مکانیزم و طراحی قالب خواهد بود.
قابل ذکر است شرکت کنندگان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت مسابقات کتیا امیرکبیر مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست