آخرین اخبار

حضور شرکت های دانش بنیان در پنجمین جشنواره علم تا عمل

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

هر ساله از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کشور جشنواره ای تحت عنوان “علم تا عمل” با هدف ارج نهادن به مقام شامخ فناوران و نوآوران برتر در عرصه ملی از طریق شناسایی و معرفی دستاوردهای برتر با رویکرد تجاری سازی؛ فراهم آوردن زمینه‌های مناسب توسعه و تعمیق همکاری‌های علمی و فناوری بین مراکز علمی، صنعتی و فناوری کشور و معرفی دستاوردهای حاصل از فرآیند تجاری‌سازی فناوری و نوآوری به جامعه برگزار می شود.
امسال نیز پنجمین دوره از این جشنواره ملی با شعار «فناوری ایرانی؛ کسب و کار ایرانی» در اوایل دی ماه کار خود را آغاز خواهد کرد.
از این رو اسماعیل قادری فر، دبیر پنجمین جشنواره علم تا عمل از عرضه ۳۲۰ محصول تجاری سازی شده در یک سال اخیر در این جشنواره خبر داد و گفت: در این نمایشگاه ظرفیت های فناورانه استان های سراسر کشور که به مرحله تجاری سازی رسیده اند در معرض دید و عرضه برای مردم قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه شرط حضور فناوری ها در این جشنواره این است که حداقل در یک سال گذشته سهم فروش مناسبی در بازار فناوری کشور داشته باشند، افزود: در حقیقت میزان فروش تعیین شده در رقابت برای کسب و کار دانش بنیان و توسعه محصول این شرکت ها شرط حضور در نمایشگاه و جشنواره ملی علم تا عمل است.
مدیرکل دفتر تجاری سازی معاونت علمی و فناوری با اشاره به حضور شرکت های دانش بنیان در این نمایشگاه و جشنواره افزود: پیش بینی کرده ایم که از هر یک از استان های کشور ۱۰ شرکت دانش بنیان حضور بیابند و جدیدترین محصولات خود را در نمایشگاه عرضه کنند.
به گفته قادری فر، برای هر استان ۱۰ شرکت و استان تهران که سهم بیشتری از شرکت های دانش بنیان را به خود اختصاص داده است حدود ۲۰ شرکت انتخاب می شوند و در نمایشگاه حضور می یابند.
قادری فر خاطر نشان کرد: از استانها ۳۰۰ فناوری و از استان تهران هم ۲۰ شرکت، جدیدترین محصولات فناورانه خود که به بازار عرضه شده را ارائه می کنند.
وی به یکی از برنامه های جنبی پنجمین نمایشگاه و جشنوراه ملی علم تا عمل اشاره کرد و گفت: همزمان با این جشنواره دومین نشست فعالان اقتصاد دانش بنیان و نوآوری را برگزار خواهیم کرد.
وی افزود: یک هزار نفر از اصحاب علم، فناوری و نوآوری در این نشست حضور خواهند داشت تا به نقش آفرینی شرکت ها و توسعه اقتصاد مقاومتی بر اساس شرکت های دانش بنیان مروری داشته باشیم.
گفتنی است این جشنواره ملی در روزهای پنجم لغایت هشتم دی ماه به مدت ۴ روز در مصلی امام خمینی برپا می شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست