آخرین اخبار

رونمایی از دو محصول فناورانه پارک علم و فناوری هرمزگان

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

روز گذشته طی مراسمی در پارک علم و فناوری هرمزگان از نرم افزار هوشمند برنامه ریزی عملیات و کود ارگانیک و پلیمرهای زیستی که هردو محصول فناورانه شرکت های دانش بنیان در این پارک هستند، رونمایی شد.
علی فتی، رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در آیین رونمایی از این دو محصول گفت: نرم افزار هوشمند برنامه ریزی با هدف افزایش بهره وری و کود ارگانیک و پلیمرهای زیستی که از جلبک های خلیج فارس تولید می شود برای استفاده در صنایع دارویی و غذایی ساخته شده اند.
وی ادامه داد: این محصول دانش بنیان می تواند زمینه ساز اشتغال روستاییان ساحل نشین هرمزگان را فراهم سازد.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان اضافه کرد : یکی از بزرگترین مشکل های این پارک در ارائه خدمات به صاحبان ایده ، واحدهای فناوری و شرکت های دانش بینان کمبود فضای فیزیکی است.
وی ابراز داشت : واگذاری ساختمانی که اکنون پارک علم وفناوری در آن مستقر است به این مجموعه می تواند کمک خوبی برای شرکت های دانش بنیان ، واحدهای فناور و این پارک باشد.
فتی ابراز داشت: عملیات احداث پارک علم و فناوری هرمزگان آغاز شده که پیشرفت خوبی نیز دارد که امید می رود مطابق برنامه ریزی انجام گرفته آماده شود.
رئیس پارک علم و فناوری با انتقاد از نحوه همکای و تعامل دستگاه ها و نهادهای دارای امکان های آزمایشگاهی، افزود : امکانی فراهم شود که این دستگاه ها امکان های آزمایشگاهی خود را با تعرفه مناسب در اختیار این پارک و شرکت های دانش بنیان قرار دهند.
وی با بیان اینکه برگزاری نشست ها و ارائه گزارش عملکرد مشکلی را حل نمی کند، خاطر نشان ساخت : به جای ارائه گزارش عملکرد باید راهکار حل مشکل ها ارائه شود و شرکت های دانش بنیان با اقدام های خود در این راستا گام برداشته اند.
فتی یادآور شد : از دستگاه های مستقر در هرمزگان تقاضا داریم در حمایت از این گونه فعالیت های مثبت از محصول های تولیدی شرکت های دانش بنیان استان استفاده کنند.
رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان یادآور شد : هم اکنون ۸۵ شرکت که ۱۵ شرکت آن دانش بنیان هستند در مجموعه پارک علم و فناوری هرمزگان مستقر هستند.
در ادامه مراسم جهلوه سهرابی پور، مدیر شرکت دانش بنیان تولید کننده کود ارگانیک با اشاره به فعالیت ۲۵ ساله خود بر روی جلبک ها اظهار داشت : برای تولید کود ارگانیک و پلیمرهای زیستی که امروز با حضور استانداری هرمزگان رونمایی شد دو سال زمان صرف شده است.
سهرابی پور اضافه کرد : این محصول ها در صنایع غذایی ، دارویی ، بهداشتی ، نساجی ، آزمایشگاه های تشخیص طبی و به خصوص علم زیست شناسی و مطالعه های ملکولی کاربرد دارد.
وی ابراز داشت : هم اکنون این محصول دارای متقاضی است ولی مشکل اصلی تولید مواد اولیه و به خصوص جلبک ها است که باید درون دریا تولید شوند. بدین منظور نهاد و سازمان مجوز دهنده فعالیت های کشاورزی در دریا باید مشخص باشد درحالی که اکنون در این زمینه مشکل هایی وجود دارد که درصورت حل این مشکل می توان زمینه اشتغال خانواده های روستاهای ساحلی هرمزگان را فراهم کرد.
در آخر نیز مدیر شرکت تولید کننده نرم افزار هوشمند عملیات با نام هنگام نیز ابراز داشت: این نرم افزار با هدف افزایش بهره وری در سازمان ها و صنایع در مدت یک سال طراحی و تولید شده است.
وی ابراز داشت : این محصول دارای نمونه مشابه داخلی نبوده و درآن از آخرین فنون نرم افزار نویسی بکار گرفته شده و در هفته گذشته به عنوان برگزیده حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور معرفی شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست