آخرین اخبار

برگزاری دومین رویداد جامع مدیریت بحران کشور

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

کشور ایران به واسطه موقعیت زمین شناختی و جغرافیایی، در معرض وقوع ‏سوانح طبیعی متعددی قرار دارد. همچنین رخداد سوانح غیرطبیعی در کشور ‏نیز همه ساله موجب از دست رفتن سرمایه های عظیم انسانی و اقتصادی ‏کشور می گردد که بعضا جبران آن امکان پذیر نیست.
از این رو در دو دهه ‏اخیر و بخصوص بعد از زلزله ۱۳۸۲ بم، توجه ویژه ای به مقوله کاهش ‏اثرات سوانح در کشور مبذول شده است که مهمترین آن تصویب و ابلاغ ‏سیاست های کلی نظام توسط مقام معظم رهبری در خصوص پیشگیری و کاهش ‏خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیر مترقبه در سال ۱۳۸۴ بوده ‏است.
همچنین تصویب لایحه ایجاد سازمان مدیریت بحران کشور در سال ۱۳۸۷ ‏نیز گام مهمی به سمت مدیریت یکپارچه سوانح در کشور محسوب می گردد.
اکنون این ‏سازمان در نظر دارد با همکاری کار گروه‌های ملی و استانی دومین رویداد جامع مدیریت بحران کشور را با هدف پیش بینی و ‏پیش گیری، آمادگی و مقابله و بازسازی و بازتوانی در مرکز نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب تهران برگزار کند.
این رویدادکه شامل بخش های نمایشگاهی، همایش علمی، مانور،کارگاه های آموزشی و جشنواره هنری از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۳ آذر ماه برگزار می گردد.
با توجه به امکان ارائه و نمایش دستاوردهای نوین تکنولوژی و فناوری نرم افزاری و سخت افزاری در زمینه مدیریت بحران، شرکت های متقاضی و علاقه مند می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت این رویداد ملی مراجعه نمایند.

 

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست